Tag: Pezullim

Zyrtare, FSHF njofton ndërprerjen e futbollit në vend

Nuk do të ketë më ndeshje në kampionatin shqiptar. Pas bojkotit të arbitrave, si shenjë solidariteti për dhunën e ushtruar ndaj Eldorian Hamitit në sfidën...

Dhunuan gjyqtarin, Disiplina përjashton Kamzën nga Superliga

Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit  ka marrë vendimin fatal për skuadrën e Kamzës. Dhuna ndaj gjyqtarit Hamiti i ka kushtuar shtrenjtë klubit....

EMRAT/Pacienti iu vdiq në urgjencë, pezullohen dy mjekët në Fier

Gjykata e Fierit ka pezulluar nga puna dy mjekë të urgjencës së spitalit rajonal Fier. Ndërkohë ka dhënë masën detyrim paraqitje për një tjetër mjek....

Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut në Rrogozhinë, akuza për korrupsion

Është pezulluar nga detyra drejtori i burgut të Rrogozhinës, Ibrahim Bejo. Vendimi u mor me kërkesë të prokurorit të Kavajës, pasi ndaj tij kanë...

KLGJ pezullon gjyqtarin e Fierit që kërkoi seks dhe para

Këshilli i Lartë Gjyqësor, ka vendosur me unanimitet që të pezullojë nga detyra për gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, Roland Hysi. Gjatë mbledhjes...

Moti i keq ‘pushton’ vendin, pezullohet përkohësisht mësimi në këto shkolla

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka nxjerrë një tjetër vendim.  Ditën e djeshme u dha urdhëri për pezullim të mësimit në 280 shkolla...

Trashësia e borës deri në 90 cm, izolohen disa fshatra, pezullohet...

Një ndër zonat e cila është mbuluar më së shumti nga dëbora me një trashësi deri në 90 cm është zona e Korçës. Nga informacionet...

Universiteti i Tiranës pezullon pedagogun e dënuar për trafik droge

Rektori i Universitetit të Tiranës ka pezulluar nga detyra pedagogun Dritan Shoraj i cili u arrestuar dy ditë më parë nga policia pasi ishte...

Vrasja e komisar Cukut, çfarë u vendos për porositësin Jambelli

Është pezulluar për një vit gjyqi për Bledar Jambellin, i akuzuar si porositësi i vrasjes së komisar Artan Cukut. Bledar Jambelli gjykohet në mungesë, ndërsa...

Rritet numri i bizneseve të mbyllura, shkaqet kryesore që sollën pezullimin...

Numri i bizneseve që kaluan në status pasiv, pra që kanë pezulluar aktivitetin e tyre, u rrit me 2.3 herë në krahasim me shtatorin...