Ambasada greke në Tiranë pezullon dhënien e vizave, si do veprohet për kthimin e pasaportave

Ndaje

Ambasada greke në Tiranë ka pezulluar procesin e dhënies së vizave. Lajmi është dhënë nga vetë ambasada greke në vendin tonë me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Sipas ambasadës shkak i këtij pezullimi është bërë sipas saj, masat kufizuese për parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Νjoftimi:

Për shkak të masave kufizuese për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, procesi i lëshimit të vizave nga Autoritetet Konsullore Greke në Shqipëri është përkohësisht i pezulluar.

Si rrjedhoj, informojmë aplikantët e vizave që dëshirojnë t’u kthehen pasaportat e tyre, të kontaktojnë Autoritetet konsullore.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje