Tag: Lulzim Basha

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi, reagon Basha: Mendimet dhe lutjet tona janë...

Pas tërmetit në Turqi, kanë ardhur reagimet e para nga figurat publike në Shqipëri. Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar ne rrjetet sociale...

Basha me Komisionerin per Zgjerimin: Dakordesi të plotë se zgjidhja e...

Kreu i PD, Lulzim Basha tha pas takimit me Komisionerin e ri për Zgjerimin se gjetem dakordësi të plotë se zgjidhja e krizës kalon...

Basha reagim të ashpër pas padisë të Ramës për Haradinajn: Perversitet...

Edhe lideri i opozitës, Lulzim  Basha i eshtë bashkuar reagimeve pas padisë që kryeministri Edi Rama ka depozituar ne gjykaten e Prishtinës për shpifje...

VIDEO/Basha garanton: Nuk tolerojmë zvarritjen e Reformës Zgjedhore, drejt zgjedhjeve të...

Kryedemokrati Lulzim Basha, një ditë pas paktit të parë mes palëve për Reformën Zgjedhore ka garantuar shqiptarët se ky është vetëm fillimi i betejës,...

‘Qeveria e ardhshme nuk do të jetë e papërgatitur’, Basha: Eksperienca...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë nga Italia se ka rënë dakort me Qendrën Operative të Mbrojtjes Civile italiane që eksperienca e tyre...

Basha: Sistemi zgjedhor nuk është problemi

Kreu i PD, Lulzim Basha theksoi se problemi në Shqipëri nuk është sistemi zgjedhor. “Kam qenë dhe jam i hapur për të diskutuar me të...

Vdekja e ish-deputetit të PD, Basha fjalë të ndjera: Me kontributin...

Pas vdekjes së ish-deputetit demokrat, Ali Gripshi, ka reaguar dhe kreu i kesaj force politike, Lulzim Basha, i cili i ka dedikuar disa fjale...

VIDEO/“Këta janë të pashpirt”, Basha në fshatrat e braktisur të Bubqit:...

Partia Demokratike, një muaj pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, denoncon se shteti është inekzistent për mijëra familje me shtëpi të dëmtuara rëndë nga...

FOTO/”Po përkeqësohet”, Basha tregon situatën e rënduar në disa zona: Qeveria...

Lulzim Basha ka pasqyruar situatën e rëndë nga Tarina, Mallkuç dhe Bubq, të cilat janë ende në gërmadhat e termetit të 26-Nëntorit. Sipas liderit demokrat,...

VIDEO/Basha uron Krishtlindjet nga Durrësi, thirrja e tij: Të bashkohemi fuqishëm,...

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka uruar Krishtlindjet sot nga qyteti i Durrësit, i cili u godit rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. ...