Tag: Lulzim Basha

“Nderkombetaret po japin sinjale te forta”

Kreu i PD- se, Lulzim Basha Tha sot ne nje interviste per gazetarin Cim Peka se ka sonjale te forta nga nderkombetaret. ”Nderkombetaret po...

VIDEO/Basha flet me emra: Si po bën jetë luksi me lekët...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka publikuar një video në profilin e tij ën Facebook, ku e akuzon kryeminsitrin Edi Rama për një jetë luksoze....

VIDEO/Basha zbërthen skemën: Pjetri duhet të merrej i pandehur, Rama e...

Kreu i opozitës Lulzim Basha në një videomesazh të ri e cilësoi Edi Ramën një kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo...

Ndahet nga jeta një nga kontributorët e parë të demokracisë shqiptare,...

Lideri Demokrat ka dhënë një mesazh ngushëllimi për të ndjerin Sherif Kaloshit, për të cilin thotë se është një ndër kontributorët me të mëdhenj...

Basha nga Fushë-Arrëzi: Opozita fituese e zgjedhjeve të lira kurdo që...

Lideri i opozitës Lulzim Basha deklaroi nga Fushë-Arrëzi se Partia Demokratike me aleatët e saj është fituese e zgjedhjeve të lira e të ndershme...

FOTO/Qeveria aksione kundër biznesit, Basha nxjerr emrat: Rama sponsori kryesor i...

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për nisjen e aksionit kundër informalitetit nga ana e kryeministrit Edi Rama, i cili ka filluar nga...

FOTO/Basha nuk i ndahet mazhorancës: Shumë shpejt do ta shporrim këtë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke e cilësuar 30 Qershorin si një farsë antikushtetuese për të uzurpuar në mënyrë kriminale bashkitë e vendit,...

“Po lëngojmë në krizën më të thellë ekonomike”, Basha: Shpresat i...

Në takimin me strukturat e PD në Peqin, kreu i opozitës, Lulzim Basha, bëri përgjegjës Edi Ramën për krizën e thellë ekonomike të vendit. “Nga...

“Rama, Dako, Gjiknuri dhe Balla kridhen në lluks” Basha: Kemi planin...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Përrenjas, deklaroi se në fund të kësaj beteje, nuk do të...

Çfarë tha Lulzim Basha një vit më parë për prishjen e...

Ish-kryetari I PD-së ka sjellë në vëmendje sot përmes rrjeteve sociale një deklaratë që ka bërë një vit më parë për teatrin kombëtar: Deklarata e...