Tag: komisioni

Sharkimi/Meta thumbon Ramën: Nuk kam hallin e Venecias, por që të...

Presidenti Ilir Meta ka komentuar vendimin e mazhorancës për ta dërguar kërkesën për shkarkimin e tij në Komisionin e Venecias. I pyetur nga gazetarët nëse...

Manjani shkrihet gazit me kërkesën e socialistëve: Kaq gjë e kupton...

Kuvendi miratoi kerkesen e socialistëve për të ngritur komisionin hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Ky komision në mbledhjen e tij të parë...

Ish-deputetja zbërthen ligjin: Dalin së paku 5 probleme me projektligjin e...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka reaguar menjehere teksa mbahet seanca e komisionit te Ekonomise. Tabaku shkruan se në një akt të fundit banditesk, komisioni ekonomisë ka...

Socialistët ngritën komisionin për ta hetuar vetë Metën, tani kërkojnë dhe...

Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Ilir Metës ka nisur sot hetimin e Presidentit. Po iu sjellim në kujtesë që kërkesa për shkarkimin e...

“Çfarë fshihet pas ‘telenovelës së verës’, Bardhi: Rama vetë regjisor, skenarist...

Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi e cilëson krijimin e komisionit për presidentin Ilir Meta si dhe gjithë veprimet si pjesë të një skenari, sic...

Komisioni për shkarkimin e Metës, habit Bashkim Fino

Komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka zhvilluar sot mbledhjen e parë ku ka zgjedhur si sekretar të Komisionit, socialisten Klodilta Bushka. Ndërkohë...

Vasili me rezerva për komisionin hetimor ndaj Metës: Zero vlerë, ja...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili, e konsideron komisionin hetimor të ngritur për presidentin Ilir Meta, si të pavlerë. Në një reagim në rrjetet sociale, Vasili...

“Nuk ka rikthim vizash për shqiptarët”, reagimi i Ramës i menjëhershëm:...

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka dhënë përmes një postimi në Twitter informacionin se Komisioni Europian nuk ka pranuar kërkesën e Holandës për...

Hapi tjetër i socialistëve, miratohet Komisioni Hetimor për Presidentin Meta

Socialistët kanë ndërmarrë tjetër hap për shkarkimin e presidentit Meta. Sot, Komisioni i ligjeve miratoi ngritjen e një Komisioni Hetimor, për shkelje të rënda të...

Po manipulohen zgjedhjet, PD e LSI vendosin të regjistrojnë anëtarë nëpër...

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dërgojnë anëtarët e tyre në Komisionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve. “Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste...