Tag: komisioni

VIDEO/Deputeti i PD zë ngushtë zv.ministren, zbulon koncesionin e ri që...

Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese ka diskutuar sot për ndryshimin e pr/ligjit për Koncesionet dhe PPP. Në mbledhjen që po zhvillohet dhe mes zv.ministres së Financve,...

LISTA/Kush do ta bëjë vetingun në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit...

Janë përzgjedhur anëtarët e  Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit dhe Sekretariatit Teknik Për Vettingun në Polici, Gardë e SHÇBA. Përzgjedhja e Komisionit të Jashtëm të...

VIDEO/’Pse më keni thirrur këtu?’ Lleshi mohon dhunën në fakultete, Vokshi...

Ka nisur me tensione seanca në Komisionin e Medias dhe Edukimit, ku është paraqitur dhe minsitri Sandër Lleshi për të dhënë përgjigje për prezencën...

Salianji dorëhiqet nga posti në PD, ja arsyeja

Ervin Salianji, deputeti i PD-së, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka njoftuar dorëheqjen e tij si Nënkryetar i Grupit Parlamentar. Sipas tij, ...

VIDEO/Juncker sërish i dehur? Kapet duke luajtuar me flokët e zyrtares...

Incidentet e Jean-Claude Juncker nuk kanë të mbaruar. Prej disa kohësh thuhet se ai ka qënë në efektin e alkoolit, duke u vendosur në...

VIDEO/Braçe injoron Ahmetajn, merret gjithë kohës me telefonin teksa ministri flet

Tensionet mes dy socialistëve që prej herës së fundit në seancën parlamentare duken se nuk kanë përfunduar ende. Vetëm pak ditë pas interpelancës së zhvilluar...

Çështja e Teatrit Kombëtar, zbardhet vendimi që ka marrë Partia Demokratike

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike u morën disa vendime. Përveç njoftimit të takimit të radhës së opozitës së bashkuar në Vlorë të...

Komisioni i politikës së jashtme, mbyllet seanca nga frika për të...

Është bërë e udhës që komisionet të mbyllin punimet e tyre, kur të vërtetat dalin në shesh dhe mazhoranca tërhiqet për të mos u...

Vetting/Me disa kredi bankare të paqarta, radha e prokurorit Adriatik Cama

Prokurori i Tiranës, Adriatik Cama do të përballet mëngjesin e sotëm në seancë dëgjimore me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Seanca dëgjimore nis në...

Kalon projektligji për shembjen e teatrit, opozita nuk voton

Ka kaluar në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese projektligji për Teatrin Kombëtar që parashikon shembjen e godiës. Projekligji ka kaluar vetëm me votat e deputetëve...