Aplikimi për KQZ-në e re, mësohen kush janë dy kandidaturat e para në Kuvend

Ndaje

Kuvendi do të çelë sot punimet pasditen e sotme me një seancë solemne për të vijuar normalisht me 17 shtator ku pritet të ngrihet edhe Komisioni i Posaçëm Parlamentar për KQZ.

Ndërkohë pranë Kuvendit kanë mbërritur aplikimet e para për vendet vakante për KQZ-në e re që pritet të formohet pas ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.

Burimet për Ora News bëjnë me dije se Naim Mëcalla,  profesor i asociuar, doktor i shkencave juridike ka aplikuar për të gjitha vendet vakante në KQZ.

Kandidatura e dytë është ajo e Redinela Beqiraj, për vendin vakant në komisionin e ankesave dhe sanksioneve.

Data e fundit e aplikimeve është 17 shtatori.

Vijon..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje