Tag: grabitje

Zbardhet grabitja e parave në Kamzë, arrestohet kushëriri i pronarit të...

Policia ka zbardhur një grabitje të datës 6 Nëntor, ku u raportua se ne banesën e një shtetasi u vodhën 2 milione lek. Sipas policisë,...

LAJM I FUNDIT/Grabitet forcërisht makina e “Security” në autostradën Tiranë-Durrës

Një grabitje ka ndodhur këtë mesditë në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se është grabitur me forcë një makinë e “Security Spartan”, në...

Grabitet biznesmeni në Sarandë, maskat marrin bizhuteri dhe ia mbathin

Persona të paidentifikuar kanë hyrë mbrëmjen e djeshme ne banesën e një biznesmeni në qytetin Sarandës duke grabitur sende me vlerë. Grabitja ka ndodhur kur...

Vidhet banesa e biznesmenit në Elbasan, ja sa para morën hajdutët

Një banesë është vjedhur pasditen e të dielës në qytetin e Elbasanit. Bëhet fjalë për shtëpinë e biznesmenit Lutfi Bici, në Elbasan që ka...

DETAJE/Dhunohet çifti në Tiranë, maskat u grabisin makinën në kërcënimin e...

Një ngjarje e rende është regjistruar në Tiranë, teksa ka ndodhur një grabitje me armë. Konkretisht, grabitja ka ndodhur ne autostraden Tirane Durres afër Casa...

Tentohet grabitja, hajduti plagos me çekiç shitësen

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan. Një hajdut ka tentuar te grabise një dyqan në lagjen ‘5 Maji’ në Elbasan. Por nga kundërshtimi...

Do vidhnin shinat e hekurudhës në Fushë-Krujë, prangosen të rinjtë

Një tjetër rast i tentativës për të vjedhur hekurudhat shqiptare. Kësaj here dy të rinj janë pikasur nga disa punonjës të hekurudhës në tentativë për...

E pazakontë, njihuni me 39-vjeçarin që kryente grabitje nga burgu

Burgjet bujqësore në Greqi shumë të famshme për arratisjet e të burgosurve tashmë po vihen në pikëpyetje dhe për sigurinë. Në burgun e Nafplio, një...

Grabitet biznesmeni në Pogradec, hajdutët marrin para e bizhuteri

Banesa e një biznesmeni në Pogradec është grabitur mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, në fshatin Buçimas. Sipas policisë,...

Tiranë/ Grabitet pika e këmbimit valutor

Një pikë e këmbimit valutor është grabitur pasditen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pas një qendre tregtare në zonën e “Zogut të Zi”. Sipas...