Tag: grabitje

E pazakontë, njihuni me 39-vjeçarin që kryente grabitje nga burgu

Burgjet bujqësore në Greqi shumë të famshme për arratisjet e të burgosurve tashmë po vihen në pikëpyetje dhe për sigurinë. Në burgun e Nafplio, një...

Grabitet biznesmeni në Pogradec, hajdutët marrin para e bizhuteri

Banesa e një biznesmeni në Pogradec është grabitur mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit, në fshatin Buçimas. Sipas policisë,...

Tiranë/ Grabitet pika e këmbimit valutor

Një pikë e këmbimit valutor është grabitur pasditen e sotme në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pas një qendre tregtare në zonën e “Zogut të Zi”. Sipas...

Grabitja në Rinas, Klement dhe Eldi Çalës i sekuestrohet pasuria 500...

Policia e Elbasanit i ka vendosur sekuestro preventive pasurive të 31-vjeçari, Klement Çala, i shpallur ne kërkim per grabitjen ne Rinas (9 prill 2019)....

DETAJE/Bënte namin në Fier, kapet 40-vjeçari: I zbulohen 8 grabitjet

Policia e Fierit ka zbardhur 8 grabitjet në qytetin e Fierit, te cilat i kishte kryer i njejti autor. Policia ka vënë në pranga...

Grabitjet spektakolare, ICTS largohet nga Rinasi, nuk i rinovohet kontrata

Dy grabitjet më të fundit në aeroportin e Rinasit kanë bërë që kopmpanisë së sigurisë ICTS të mos i rinovohet kontrata. Menaxhimi i sigurisë në...

Berisha publikon mesazhin e qytetarit: Na ulën në tokë me pistoletë...

Ish-kryeministri Sali Berisha sot ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili tregon tmerrin që ka përjetuar pasi  i kanë vjedhur makinën në kryqëzimin...

Grabitja në Rinas, Policia shpall në kërkim tre persona dhe kërkon...

Polica ka ndaluar sot 6 persona, te cilet dyshohet se kane lidhje me grabitjen e ndodhur ne Rinas ne muajin prill te ketij viti. Në...

“Koha është flori”/ Si e mundësoi një punonjës i thjeshtë grabitjen...

Zbardhen detaje të reja në lidhje me super-garbitjen në Rinas, ku u vodhën 6 milion euro pasditen e 9 Prillit. I arrestuari i 7...

EMRAT/ Greqi, goditet banda shqiptare që grabiste banesat e futbollistëve

Policia greke ka shkatërruar një bandë e cila grabiste banesat e futbollistëve. Siç raportojnë mediat helene, banda përbëhej nga 5 shtetas shqiptarë, të cilët...