Tag: grabitje

Grabitet Kisha Ortodokse në Durrës, autorët marrin paratë në arkë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është grabitur Katedralja ortodokse në Durrës. Mësohet se ajo është grabitur nga persona të paidentifikuar të...

Banda e “skifterëve” shqiptarë që bënte kërdinë me grabitje në Spanjë,...

Agjentët e Gardës Civile në Spanjë kanë shkatërruar një bandë shqiptarësh në Madrid. Megjithatë ata kishin kryer vjedhje të shumta në të gjithë territorin...

Hajdutët po grijnë fshatarët në Fushë Mamurras, policia është në dijeni...

Kjo është banesa e Baftjar Meta në Fushë Mamurras. Në mëngjesin e djeshëm persona të paidentifikuar kanë shpërthyer derën kryesore të banesës duke i vjedhur...

Shqiptari shkon për të vjedhur në kalçeto, por në fushë ishin….

Historia që po ju tregojmë nuk është aspak nga një film komik, por është e gjitha e vërtetë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur të...

Grabisnin çantat e grave sapo binte nata, arrestohen të rinjtë shqiptarë

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia greke, pasi akuzohen se kanë kryer një sërë vjedhjesh të personave që lëviznin në qytet. Shqiptarët e moshës 22...

Grabitet marketi në Elbasan, maskat marrin lekët

Vazhdojnë ende të shënohen raste të grabitjeve në vend. Raportohet se dy persona të maskuar grabitën një market në Elbasan në mesnatë, rreth orës 1:00....

Grabisnin karburante dhe makina, ja si sulmonin “skifterat”shqiptarë në Athinë

Policia greke ka goditur së fundmi një bandë shqiptarësh që plaçkisin në pikat e karburanteve, parkingje dhe shtëpi private. Gjashtë shqiptarët ranë në pranga pas...

“Skifteri” shqiptar tregon si i kryente vjedhjet në Gjermani: Hynim nga...

Një 41-vjeçar shqiptar është duke u përballur me drejtësinë gjermane, pasi mbi të rëndojnë një sërë akuzash për vjedhje. Mediat gjermane bëjnë me dije se...

I grabitën 60 mijë euro tregtarit në Peqin, 3 në pranga,...

Uniformat blu kanë vënë në pranga 3 persona, mes tyre edhe një grua, për grabitjen e një banesë në Peqin, duke marrë rreth 60...

Habit hajduti shqiptar: Nuk hyra për të grabitur nga dritarja! Më...

Dy shqiptarë janë dënuar me burg nga gjykata e Vannes në Francë, pasi akuzohen për disa vjedhje. Në harkun kohor të dy javëve, në Mars...