Tag: BETIMI

Betohen dy deputetët e rinj, para Parlamentit nis protesta

Dy deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvend. Bëhet fjalë për Ervis Meçon nga lista e PD Vlorë dhe nga PS Artemis Dralo,...

LISTA/Të tjerë emra i shtohen Parlamentit, shkon në 120 numri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë  mandatin e deputetit  dhe tre  kandidatëve të tjerë, dy nga rradhët e  Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe...

Do bëhej deputete, kandidatja nga LSI nuk shkon në Kuvend të...

Paralel me protestën e opozitës, vijon dhe seanca plenare, ku do të betoheshin dhe deputetët e rinjë të opozitës. Teksa deputetët Adriatik Alimadhi dhe Arben...

“Më ka votuar populli”, ish-ministri mesazh për deputetët e rinj: Këto...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani u ka rikujtuar deputetëve të rinj që pranuan mandatin e deputetit, se pas largimit të opozitës nga Kuvendi, fraza...

VIDEO/Momenti kur deputeti i ri qëllohet me bojë të kuqe, Gjoni...

Janë publikuar dhe pamjet e para kur deputeti i ri i LSI është sulmuar me bojë të kuqe. Një djalë ka qenë i ulur tek...

4 deputetët e rinj betohen në Parlament, mazhoranca ‘euforike’ duartroket

Këta janë 4 deputetët e rinj të Parlamentit shqiptar, të cilët të ndodhur vetëm mes karrigeve bosh, pretendojnë se përfaqësojnë opozitën e re. Ditën e...

Delegimi i detyrës, Manjani: Rama shkeli Kushtetutën…Na hapën barkun

Ish-minsitri Ylli Manjanin flet për një tjetër shkelje të Kushtetutës. Sipas tij, delegimi i detyrës që kryeministri Edi Rama i bëri Genti Cakajt është një...

FOTO & VIDEO/ Betimi i Ramës, kush e shoqëroi kryeministrin në...

Kryeministri Edi Rama bëri sot betimin në Presidencë si ministër i Jashtëm. “Pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të dekretit përkatës, Ministri për Evropën...

FOTO/Të pashoqëruar nga Rama, betohen në Presidencë ministrat e rinj

Ministrat e rinj të Ramës janë betuar ditën e sotme me një ceremoni në Presidencë. E ku pritej të shoqëroheshin nga Rama, të 7 ministrat...

Rudina Hajdari: Gati të lë mandatin për t’iu bashkuar studentëve në...

Deputetja Rudina Hajdari, e bija e Azem Hajdarit, thotë se është gati për të lënë mandatin dhe për t'iu bashkuar protestës së studentëve. Këtë deklaratë,...