Tag: BETIMI

Betohet në Uashington, zbulohet kur vjen në Tiranë ambasadorja e re...

Ambasadorja e re e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka bërë një ditë më parë betimin në Uashington. Pas betimit edhe ambasada në Tiranë ka...

Betimi i prokurorëve të SPAK, reagon SHBA: Shqipëria ka një organ...

Shtetet e Bashkuara kanë përshëndetur tetë prokurorët të cilët u betuan këtë mëngjes te Presidenti Meta si anëtarët e parë të Zyrës së Prokurorisë...

EMRAT/Hidhen poshtë pretendimet e mazhorancës, 8 prokurorët e SPAK betohen sot...

Tetë prokurorët e SPAK do të betohen sot te Presidenti. Ceremonia do të zhvillohet në orën 09:30 në Presidencë. Me këtë veprim presidenti Ilir Meta...

SPAK “shkriu” Prokurorinë e Krimeve të Rënda, zbulohet kur betohen tek...

SPAK është pranë startimit dhe funskionimit. Mësohet se në datën 19 dhjetor, në orën 09:30 Presidenti, Ilir Meta do të zhvillojë ceremoninë e betimit...

Betimi i gjyqtarëve/Zbulohet drafti i PS-së, si mazhoranca kërkon ti heqë...

Marrë shkas nga debatet e fundit ku gjyqtarja Arta Vorpsi bëri betimin tek noterja, pasi presidenti nuk e thërriti, PS ka dalë me një...

EMRAT/Meta thërret në Presidencë për t’u betuar 3 anëtarët e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta ka thirrur sot tre anëtarët e dekretuar për në Gjykatën Kushtetuese, per ceremoninë e betimit e cila do të nisë në orën...

Denar Biba habitet me betimin e Vorpsit te noterja: Arta që...

Nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba ka reaguar së fundmi lidhur me veprimin e Arta Vorpsit e cila kreu betimin si anëtare e Gjykates Kushtetuese...

Betimi i Vorpsit te noterja, reagon PD: Rama po zbaton parimin...

Betimi i Arta Vorpsit në notere, duke shmangur betimin tek Presidenti, ka sjellë dhe reagimin e Partisë Demokratike, e cila ka reaguar permes sekretarit...

Vorpsi anashkaloi Metën, reagon Presidenca: Meta nuk ndalon askënd të betohet,...

Ka ardhur reagimi i menjehershem nga Presidenca, pas informacioneve se Arta Vorpsi ka anashkaluar presidentin dhe ka kryer betimin si anëtare e Kushtetueses tek...

Vorpsi shmang Metën, betohet si anëtare e Kushtetueses tek noterja

Arta Vorpsi ka sfiduar Presidentin Ilir Meta.  Mësohet se Vorpsi është zyrtarisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese, pasi ka bërë ditën e djeshme, 13 nentor...