Basha shkon në Presidencë, takon Ilir Metën

Ndaje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  ka zhvilluar një takim paraditen e sotme me kreun e shtetit Ilir Meta.

Takimi është  mbajtur në Presidencë dhe ka zgjatur më shumë se 35 minuta.

Takimi i Bashës me Metën vjen pas kthimit të kryedemokratit nga punimet e Asamblesë së PPE në Bruksel dhe dy ditë pas raportimit të Presidentit në komisionin hetimor të ngritur nga mazhoranca për shkarkimin e tij.

Loading...

Leni një përgjigje