Tag: takim

FOTOLAJM/’Nisma’ fton Yuri Kim për darkë, në tavolinë dhe Rudina Hajdari

Ambasadorja Yuri Kim ka qene e ftuar ne nje takim me anetare te partise me te re, Nisma. Kim ka zhvilluar një takim me...

Në kulmin e tensioneve dhe çështja e detit me Greqinë, Rama...

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Vetë kreu i qeverisë ka njoftuar në Facebook takimin me presidentin turk, në...

“Bizneset në gjendje të vështirë, energjia elektrike 30-40% më shtrenjtë”, PD:...

“Energjia elektrike është një nga faturat që rëndon më shumë biznesin”. Kështu deklaron Partia Demokratike, teksa përfaqësuesi i saj Eno Bozdo ka parë nga...

VIDEO/”Nuk premtoj mrekullira”, Basha mes qytetarëve në Durrës: E vetmja kurë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me banorët e Kënetës në Durrës, të cilët nuk e kanë humbur entuziazmin dhe shpresën për...

Basha takim me përfaqësuesit e Dhomës Amerikane të Tregtisë: Mbështesim propozimet...

Lulzim Basha ka pritur sot ne nje takim  përfaqësuesit e Dhomës Amerikane të Tregtisë – AmCham, z. Enio Jaco President i Bordit, Z. Alex...

Basha dhe opozita takim me Metën, zbardhet çështja kryesore e diskutimit

Takimi i Presidentit Të Republikës, Ilir Meta me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatët opozitarë ka përfunduar. Pas takimit reagoi kreu i opozitës,...

Basha flet me Mitsotakis, merr një premtim nga kryeministri grek

Në kushtet kur ende takimet fizikisht jane ende te pamundura, teknologjia ka sjelle afer çdo ditë njerezit, per te diskutuar problemet e ndryshme. Sot, Lulzim...

Basha takim me operatorët turistikë në Durrës, 5 kërkesa qeverisë

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar sot me operatorët turistikë në Durrës, ku është njohur me gjendjen e vështirë të bizneseve për shkak të pandemisë. Basha...

“Dënoj sjelljen e policisë”, Basha: Vetëm në diktatura nuk lejohen qytetarët...

I ashper ka qene dhe reagimi i Lulzim Bashes, lidhur me protesten e fundit qe ka ndodhur ne sheshin "Skenderbej". Basha ka denuar me...

Rëndimi i situatës në Krujë/PD takohet me fasonët:“Qeveria refuzon të na...

Përfaqësues të Partisë Demokratike u takuan me shoqatën e biznesit fason në Krujë, ku është vendosur numri më i madh i fasonerive në vend...