Messi shënon golin e 600-të me Barcelonën, dhuron spektakël në ndeshjen me Liverpool

Ndaje

Lionel Messi arriti një pikë të rëndësishme të mërkurën kundër Liverpulit në Ligën e Kampionëve të UEFA-s dhe e bëri këtë në mënyrë mahnitëse.

Në minutën e 82-të, Messi shënoi golin suprizues, për t’i dhënë Barcelonës rezultatin 3-0, e cila solli dhe përfundimin e ndeshjes. Ky gol ishte i 600 i Messit në të gjitha garat për Barcelonën.

Ai shënoi edhe në minutën e 75-të, duke dyfishuar avantazhin e Barças pasi Luis Suarez e çoi ndeshjen para në minutën e 26-të.

Barcelona tani është vendosur fort në vendin e shoferit që shkon në ndeshjen e dytë në Anfield të martën.

Jurgen Klopp deklaroi krenarinë e tij në paraqitjen e Liverpulit në Camp Nou, ku Barcelona mori kontrollin e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve me një fitore 3-0 në natën e së mërkurës.

Te kuqtë u rrahën nga ana e La Ligas pavarësisht krijimit të një sërë shansesh në Spanjë.

Në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes, Klopp reflektonte në detajet e lojës, ku rezultati lë shanset e tij për të arritur në finale./DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje