Tag: finale

FOTO/Shumë pak orë para finales, Jonida Maliqi merr suprizën e madhe...

Shumë pak orë na ndajnë nga finalja e madhe e Eurovisionit.  Jonida Maliqi do të performojë e dyta sot me këngën “Ktheju Tokës”. Artistja shqiptare...

VIDEO/Performancë emocionuese dhe e shkëlqyer, Jonida Maliqi siguron një vend në...

onida Maliqi ka arritur me sukses të kualifikojë Shqipërinë në finalen e Eurovisionit 2019. Këngëtarja ka realizuar me sukses performancën në Tel Aviv mbrëmjen e...

Messi shënon golin e 600-të me Barcelonën, dhuron spektakël në ndeshjen...

Lionel Messi arriti një pikë të rëndësishme të mërkurën kundër Liverpulit në Ligën e Kampionëve të UEFA-s dhe e bëri këtë në mënyrë mahnitëse. Në...

Jo vetëm Jonida Maliqi, një tjetër shqiptare do të këndojë në...

Shqiptaret kanë “pushtuar” skenat me të mëdha ndërkombëtare, dhe këtë gjë vazhdojnë ta bëjnë ende. Mësohet se përveç Jonida Maliqit që këtë vit përfaqëson...

Ndeshja e parë pa Ronaldon, Real përballë kundërshtarit të fortë në...

Ndeshja e parë pa Kristiano Ronaldon. Skuadra e Real Madrid përballet sot me Atletico Madrid. Ndeshja luhet sot në orën 21:00 direkt nga kryeqyteti i...

Finalja e madhe/Kroaci apo Francë, avantazhet dhe disavantazhet e ekipeve

Botërorit 2018 i erdhi fundi. Sot pritet të jetë një finale që do të dhurojë emocion pasi për herë të parë në finale është...

Sergio Ramos sarkazëm të rëndë me të gjithë kritikët për lojën...

Pak ditë pas finales së Champions League, finale e cila u fitua nga Reali i Madridit, ylli i tyre, Sergio Ramos është vënë në...

Vizitat mjekësore e vërtetojnë/A ndikoi goditja e Ramos në gabimet e...

Pak ditë pas përplasjes me Sergio Ramos, portieri i Liverpool-it, Loris Karius i është nënshtruar një ekzaminimi neurologjik. Portieri gjerman ka udhëtuar drejt Shteteve të...

Dua Lipa kalon natën me yllin e Real Madridit pas finales...

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka shkëlqyer në përformancën  saj gjatë ceremonisë hapëse për finalen e Champions League. Me një super përformancë me...

Skëndërbeu fiton Kupën e Shqipërisë me shumë polemika

Skënderbeu ka fituar Kupën e Shqipërisë për herë të parë në histori, duke mposhtur Laçin me rezultat minimal 1-0. Pjesa e parë ka përfunduar me...