Itali, policia nuk i ndahet shqiptarit, ja çfarë i gjen në makinë

Ndaje

Policia italiane ka arrestuar një 41-vjeçar shqiptar me banim në  Camigliano.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari i identifikuar me iniciale S.L u arrestua pas një ndjeke nga karabinierët, pasi ai shtoi shpejtësinë e makinës kur  i është kërkuar të ndalojë.

Pas disa kilometrash ai ka braktisur makinën duke vazhduar rrugën në këmbë, por u arrestua pak metra nga makina e tij.

Pas kontrollit personal dhe të automjetit, shqiptarit iu gjetën vegla të ndryshme për vjedhje, të cilat iu sekuestruan bashkë me makinën.

Shqiptari iu dorëzua autoritetet gjyqësore për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Loading...

Leni një përgjigje