Itali, policia nuk i ndahet shqiptarit, ja çfarë i gjen në makinë

Policia italiane ka arrestuar një 41-vjeçar shqiptar me banim në  Camigliano.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari i identifikuar me iniciale S.L u arrestua pas një ndjeke nga karabinierët, pasi ai shtoi shpejtësinë e makinës kur  i është kërkuar të ndalojë.

Pas disa kilometrash ai ka braktisur makinën duke vazhduar rrugën në këmbë, por u arrestua pak metra nga makina e tij.

Pas kontrollit personal dhe të automjetit, shqiptarit iu gjetën vegla të ndryshme për vjedhje, të cilat iu sekuestruan bashkë me makinën.

Shqiptari iu dorëzua autoritetet gjyqësore për veprime të mëtejshme.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje