FOTO/Dua Lipa rrëmben dy çmime të rëndësishme në GRAMMY, ja cilat

Ndaje

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime GRAMMY, duke e bërë emrin e saj të sigurtë në tregun ndërkombëtar.

Lipa kështu bëhet shqiptarja e parë që ka fituar çmimin më të rëndësishëm në karrierën e një këngëtareje.

Bashkëpunimi i suksesshëm i Duas me Mark Ronson dhe Diplo, ‘Electricity’, është zgjedhur si kënga më e mirë  ‘Dance’ e vitit. Ajo po ashtu ka rrëmbyer edhe çmimin si artistja e re më e mirë.

Në Instagram artistja shkruan: Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!

Loading...

Leni një përgjigje