VIDEO/Studentët e gdhinë në fakultet, përplasen me policinë private

Ndaje

Prej 3 ditësh studentët e disa fakulteteve në Tiranë,  ata të Ekonomikut, Juridikut, Inxhinierisë dhe Arkitekturës, janë ngujuar brenda fakulteteve të tyre, ndërsa nuk dorëzohen deri në plotësimin e 9 kërkesave.

Studentët e Juridikut e kanë gdhirë prapë në godinë, teksa bashkëmoshatarët e tyre i kanë dërguar ushqime.

Kujtojmë se dje, policia nuk u lejonte të merrnin ushqime nga jashtë ashtu sikurse nuk lejonin të hynin studentët e tjerë. Në të njëjtën kohë, ata ushtruan dhunë tek disa studentë, ndërkohë që rrethuan me makina policie fakultetin e Ekonomisë.

Në një video së fundmi të bërë publike nga ish-Kryeministri Berisha, shikohet sesi studentët e Arkitekturës janë përplasur me policinë private mbrëmjen e djeshme të cilët kërkonin të shuanin protestën dhe të mos lejonin ngujimin në fakultet.

Shikoni kriminelet dhe banditet qe godasin si kafshe me porosi te Edvinit studentet grevist ne fakultetin e Arkitektures.Denoj me forcen me te madhe keto akte kriminale, ju bej thirrje mbare shqiptareve sot ose kurre te mbrojme studentet nga bandat e Edvin Urrejtjes dhe te shporrim qelbesiren! sb

Publiée par Sali Berisha sur Vendredi 11 janvier 2019

Shikoni kriminelet dhe banditet qe godasin si kafshe me porosi te Edvinit studentet grevist ne fakultetin e Arkitektures. Krimineki administrator ushtron dhune ndaj studenteve! Policia private tenton te nxjerre jashte studentet qe jane ngujuar tek inxhinieria e ndertimit. Ky eshte nje moment ku ai konfliktohet me studentet dhe tenton t’u marre telefonat celulare. Pasi deshtojne te nxjerrin studentet, policia private ka mbyllur me zinxhir hekuri dyert e fakultetit duke lene brenda pa ushqime dhe pa uje rreth 50 studente. Denoj me forcen me te madhe keto akte kriminale ju beje thirrje mbare shqiptareve sot osd kurr te mbrojme studentet nga bandat e Edvin Urrejtjes dhe te shporrim qelbesiren! sb

Publiée par Sali Berisha sur Vendredi 11 janvier 2019

Loading...

Leni një përgjigje