FOTO/Presidenti Meta shoqëron në Berat Presidenten kroate Kitaroviç

Ndaje

Përmes një postimi në rrjetin social, Presidenti i vendit Ilir Meta ka shoqëruar në qytetin mijëravjeçar, qytetaren e saj më të re të nderit, Presidenten kroate Kolina Grabar- Kitaroviç.

Meta shkruan në dixhiturë, të cilën e përcjell me një sërë fotosh këto fjalë:

Qytetarja më e re e qytetit të lashtë të Beratit, Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović. Qytetare e Nderit e vendit të ikonografit të famshëm mesjetar Onufri, e qytetit të një mbi një dritareve dhe perlës së trashëgimisë botërore të UNESCO-s.

 

Loading...

Leni një përgjigje