Tag: vrasje

SHIFRA TRONDITËSE/ Shqipëria, vendi ku njerëzit preferojnë të vetëvriten

Për vitin 2016 sipas të dhënave të INSTAT personat e vrarë nga të tjerët ishin 85 gjithsej, ndërsa personat që kishin vrarë vetën në...

Shokon djali që vrau prindërit në Xhafzotaj: S’më dhanë para

Leo Nika, 29 vjecari nga Xhafzotaj që vrau prindërit e tij me armë zjarri të enjten është shfaqur i penduar para grupit hetimor. Ai ka...

Itali, vrau të riun me thikë në zemër, ja dënimi për...

Fitim Koldashi 22 vjeç, i akuzuar për vrasjen e Manuel Spinelli ka marrë sot nga gjykata në Itali, masën arrest me burg. Sipas raportimeve të...

U ekzekutua në derën e shtëpisë, rrëfehet kunati: Ja si qëndron...

Një nga motivet e ekzekutimit të tropojanit Fatjon Sinani, u mendua të ishte përfshirja e tij në veprimtari penale, si kanabisi. Autoritetet dyshuan se...

DETAJE/ Vrasja e Artan Cukut, policia nis kërkimet jashtë kufijve për...

Policia është vënë në ndjekje të 2 personave të shpallur në kërkim, të cilët dyshohet të kenë rol bashkëpunëtori, ndërmjetësi dhe porositësi në vrasjen...

Vrau gruan me sopatë, gjykata dënon me 35 vite burg 73-vjeçarin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 35 vite burg 73-vjecarin Veli Dervishi, i cili u shpall fajtor për vrasjen e gruas së...

Vrasja e kreut të ISIS-it, SHBA skeptike me Rusinë

Lajmi se kreu i Shtetit Islamik Abu Bakr al-Bagdadi, mund të jetë vrarë gjatë një sulmi ajror muajin e kaluar, ka marrë vëmëndjen e...

EMRI & FOTO/ Itali, tentoi të vriste 4 persona, arrestohet krimineli...

Drejtoria e Anti-Mafias së Leçes, ka gjurmuar dhe arrestuar, në bashkëpunimin e efektiveve të karabinierë të Leçes, një shqiptar: Arjan Muçaj, 31 vjeç. Sipas mediave...

DETAJE/ Theri gruan me thikë, shqiptari nuk shfaq asnjë shenjë pendimi

Një shqiptar 62-vjeçar i identifikuar si Muhamed Vrapi, ka goditur 15 herë me thikë gruan e tij 52-vjeçare e identifikuar si Diana Vrapi. Ai e...