Itali, vrau të riun me thikë në zemër, ja dënimi për shqiptarin

0Shares
0
Polizia scientifica sul luogo dove è stato ucciso Giampiero Rasseni a Focene (Roma), 28 maggio 2013. L'uomo è stato freddato con un colpo di pistola alla testa davanti alla sua abitazione. ANSA/STRINGER

Fitim Koldashi 22 vjeç, i akuzuar për vrasjen e Manuel Spinelli ka marrë sot nga gjykata në Itali, masën arrest me burg.
Sipas raportimeve të mediave lokale, viktima, ishte për darkë në një restorant me të atin dhe një tjetër person. Teksa doli në rrugë, ndodhi takimi i rastësishëm me shqiptarin, i cili në ato momente po lëvizte me makinë në zonë me të fejuarën.
Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë se shqiptari zbriti nga makina, nisi të diskutonte me të tre e më pas ndodhi përleshja.
Viktima, pjesë e komunitetit rom është goditur me thikë në zemër nga shqiptari. Raportohet se një femër është shkaku i sherrit mes tyreAktualisht, Koldashi ndodhet në spital pasi ka mbetur i plagosur gjatë përleshjes së disa ditëve më parë dhe do të merret në pyetje pasi të rikuperohet.
Krimi ndodhi në Alba Adriatica, provincë e Teramos, më 20 qershor.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje