Tag: vore

Dy aksidente për pak minuta në Tiranë, 4 të plagosur, mes...

Dy aksidente automobilistike janë regjistruar në harkun kohor të nëntë minutave në Vorë. Policia bën me dije se nga aksidenti i parë ka mbetur...

Takimet në Vorë/ Basha me tone të ashpra: Abuzuesit nuk do...

Kreu i PD, Lulzim Basha pas takimeve në Vorë ka paralajmëruar se pandëshkueshmërisë do i vijoë fundi kurse abuzuesit do të përgjigjen para ligjit...

PAMJE TE RENDA/Makina e hedh në ajër efektivin e policisë në...

Këto janë pamjet e frikshme të aksidentit të ditës së sotme në Vorë, ku makina e drejtuar nga një 20-vjeçar përplasi një polic rrugor. Sikurse...

VIDEO/Thirrje për ndihmë në Vorë, familja jeton me tre fëmijë nën...

Pavaresisht faktit të trishtë që 51 jetë njerëzish u regjistruan nga tërmeti i 26 Nëntorit,  me e veshtire eshte gjithashtu dhe perballimi i kesaj...

FOTO/Rikthehen lëkundjet e tërmetit në vend, ja epiqendra

Rikthehen sërish tërmetet në vend. Kete here lekundja ka qene me intesitet me te vogel, por eshte ndjere. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me me...

PD nis per ne ‘burg’ edhe nje kryetar tjeter bashkie te...

Një tjetër kryebashkiak në rrjetën e dekriminalizimit. PD i kërkon Prokurorisë verifikimin e Agim Kajmakut të Vorës. Kërkesa e firmosur nga Sekretari i Përgjithshëm i...

Trafik i rënduar në aksin Vorë-Rinas

Një situatë aspak normale trafiku makinash është në këto momente në aksin rrugor Vorë – Rinas – Fushë- Krujë. Në këta aks rrugor, radha e...

DETAJE/Një tjetër rilindas i “dyshimtë”, kush është kryebashkiaku i Vorës që...

Pas Valdrin Pjetrit, kandidatit të Edi Ramës në Shkodër, një tjetër i propozuar nga kreu i PS-së për kryebashkiak duket se mund të ketë...

Plagosi me mjet prerës 46-vjeçarin, arrestohet në flagrancë autori

Vorë, Tiranë Policia parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti për motive pronësie. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vorë, pas marrjes së njoftimit për një konflikt...

VIDEO/I dënuar më parë dhe i ekstraduar nga Kroacia, kapet i...

Një 30-vjeçar me të shkuar kriminale është arrestuar në kuadër të operacionit të koduar “Mesnata”.  Policia njofton se i arrestuari është shtetasi me iniciale...