Tag: vere

Dilema e pushimeve të verës, BE merr vendimin

Kufijtë e jashtëm të BE do të mbyllen deri në mes të qershorit, si një masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Komisioni Evropian është...

A e dini sa zgjat akti seksual gjatë verës?

Të gjithë e kanë pyetur të paktën një herë veten, sesa minuta duhet të zgjasë akti seksual? Kësaj pyetje, edhe studiuesit ende nuk i kanë...

Deklaratë “bombë” nga Salianji:Një verë “përvëluese” për qeverinë, do ketë skandale

Prej kohësh Partia Demokratike ka paralajmëruar se do të publikojë skandale të rënda që implikojnë zyrtarë të lartë të qeverisë deri në nivel ministrash...

Ambasada jep lajmin e mirë për studentët: Si të punoni në...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë studentët shqiptarë duke ofruar mundësinë për të kaluar verën në...

HOROSKOPI DOLLIVE/ Çfarë vere të pish sipas zodiakut

E kuqe e bardhë e thatë ose e ëmbël, ka secili për dollinë e tij. Ja si të zgjidhni verën sipas shenjës tuaj të...

Dërgoi bombën si dhuratë me shishen e verës, ja sa kërkon...

Prokuroria Federale e Zvicrës ka kërkuar që i akuzuari në procesin e “pakos me bombë” të dënohet me 11 vjet burg. Veprat penale të...

Nuk kemi ujë të pishëm? Fotot e mëposhtme tregojnë tjetër gjë

Vera ka nisur vrullshëm dhe rritja e temperatura në nivele kaq të larta ka sjellë dhe thatësirë. Për më tepër ka pasur dhe mungesë të...

Rrëfehet Armina Mevlani: Pushimet e mia me Shkëlzenin dhe planet për...

Sapo ka nisur vera dhe të gjithë jem duke planifikuar se ku do të bëjmë pushime. Pavarsisht punëve të shumta që një blogere mund të...

FOTO/ Lorik Cana na prezanton me familjen: Gati për verë

Lorik Cana, ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit është treguar gjithmonë diskret në lidhje me postimet e fotove të djalit të tij. Por ja ku...

FOTO/ Kapelet e plazhit, modelet që duhet të keni patjetër gjatë...

Kapelet janë një “must have” për verën, të cilat nuk mund t'i lini kurrsesi për në momentin e fundit. Jo vetëm në bregdet, ose...