Tag: tirana

Zhgënjen Tirana, nuk arrin të shënojë dot në fushën e saj...

Tirana nuk arrin dot të fitojë edhe pse luan ndeshjen e dytë radhazi në fushën e saj. Madje, ndaj Teutës, kryeqytetasit patën fat pasi...

Shifra e personave që kanë humbur jetën nga aksidentet, qarku i...

Shqipëria vijon të ketë një numër të madh jetësh të humbura nga aksidentet rrugore edhe pse në krahasim me vitin e kaluar ka një...

Fundjava në Tiranë: Alkool dhe gara te sheshi Nënë Tereza!

Policia rrugore në Tiranë vetëm në 2 orë monitorim në qendër të qytetit ka ndeshkuar dhjetra drejtues makinash. Sipas policisë rrugore nuk ka shpjegim dhe...

I dënuar me 20 vjet burg, ekstradohet në Shqipëri atentatori kosovar...

Është ekstraduar nga Kosova  për në Tiranë Ahmet Ajeti, nga Lipjani, i dënuar me 20 vjet burg për tentativë vrasje ndaj Lul Berishës.  Policia e...

Tirana me risinë më të re/Veliaj: Udhëtoni më lirë se sa...

Nga sot, Tirana bëhet qyteti i parë në Ballkan që sjell sistemin e biçikletave pa stacion "Smart Bike Share", një mënyrë ekologjike dhe inovative...

Erion Veliaj në Hollandë/Tirana ka bere një revolucion të madh,na ndihmon...

Tirana është vlerësuar në Hollandë si qyteti që ka bërë më shumë ndryshime mjedisore vitin e fundit. Kreu i bashkisë Erion Veliaj, i cili...

E FUNDIT/Tirana shpallet kampione e Kategorisë së Parë

Në “Elbasan Arena” eshte luajtur finalja e Kategorisë së Parë, mes fitueses së Grupit B, Tiranës, dhe fitueses së Grupi A, Kastriotit. Kryeqytetasit fituan me...

Erdogan, 450 kërkesë Tiranës për ekstradimin e gulenistëve të Shqipërisë

Besohet se janë rreth 450 kërkesa të qeverisë turke drejtuar Shqipërisë për ekstradimin e anëtarëve të grupit të Gylenit që jetojnë në vendin tonë. “Ankaraja...

Krijohen tre lagje te reja në Tiranë

Banorët e lagjeve periferike të Tiranës urbane, kryesisht në zonën e Freskut, Tiranës së re në Kashar dhe në zonën e Selitës në Farkë...

Reagon klubi Tirana: Dhuna ndaj trajnerit Memelli do të dënohet

Klubi i Futbollit Tirana dënon ashpër incidentin e ndodhur këtë të enjte në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”. Në një reagim të postuar në rrjetet...