Tag: tirana

VIDEO/ Kaos në ‘Selman Stërmasi’, tifozët bardheblu iu heqin fanellat lojtarëve

Rezultati barazim 0-0 mes skuadrës së Tiranës dhe asaj të Kukësit siç duket ka ‘tërbuar’ tifozët bardheblu. Mësohet se pas përfundimit të ndeshjes tifozët e...

Lap-top, fshesë korenti… arrestohet i riu nga Tirana që vidhte banesat...

Një 25 vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi dyshohet  si autor i dy vjedhjeve të banesave në qytetin e Librazhdit. Specialistët e Hetimit...

Pas Skënderbeut, dhe Tirana ndërpret stërvitjen, por për një tjetër arsye

Problemet me skuadrat shqiptare vazhdojnë të prodhojnë situata të pakëndshme, duke bllokuar dhe lënë pezull dhe stërvitjet. Sipas Panorama Sport, këtë radhë problemet janë hasur...

VIDEO/Braktisi ceremoninë kur foli Veliaj, atletja nga Kenia zbulon prapaskenat e...

Ajo çka nuk mësuam nga maratona e këtij viti, e tregon kjo video e mëposhtme. Qytetarët për Parkun, në rrjetet sociale kanë shpërndarë një video,...

EMRI/Arrestohet doganieri në Tiranë, i mori ryshfet një tregtari

Është finalizuar operacioni policor i koduar “Doganieri”. Në pranga  ka rënë Doganieri i pikës Doganore Tiranë për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë...

Pas fitores së bujshme, zbulohet sa lekë morën lojtarët e Partizanit

Fituesit e Derbit padyshim meritojnë shpërblim. Pasi mundi Tiranën, vetëm me një gol të shënuar, lind natyrshëm mendimi se çfarë e pret Partizanin pas...

Goli që i solli kryesimin, Partizani fitoi derbin me Tiranën

Java e 6 në kategorinë Superiore u kryesua nga Partizani. Derbi historik që pritej prej kohësh u fitua nga skuadra e të kuqve. Me një...

VIDEO/Plas grushti në rrugët e kryeqytetit, tifozët e Partizanit e Tiranës...

Tifozët e Partizanit, kanë nisur marshimin drejt rrugëve të kryeqytetit, për t’iu drejtuar stadiumit “Selman Stërmasit”. Ata shoqërohen nga forca të shumta të policisë, teksa...

Tirana, me kosto jetese ndër më të shtrenjtat në Rajon

Kosova, Maqedonia dhe Serbia janë vendet që kanë kosto më të ulët jetese në rajon, sipas të dhënave krahasuese që raportohen nga Numbeo.com për...

EMRI/I riu nga Tirana i dehur në timon, përplas familjen me...

Një i ri nga Tirana është arrestua nga policia, pasi rrezikoi jetën e një familjeje. I riu po drejtonte makinën në gjendje të dehur...