Tag: tirana

Paloka nxjerr foton: Ja ç’bëri Veliaj pas festimeve për Ditën e...

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka  publikuar një foto gjatë natës në Tiranë, për të treguar anën tjetër të realitetit në kryeqytet, përpos...

“Tirana duhet çliruar nga ky pushtim”, Vasili: Bufonët e kanë kthyer...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili është ndalur tek kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, ndërsa i referohet raporteve të fundit ku kryeqyteti i shqiptarëve renditet ndër...

Arkitektët e huaj: Tirana, një qytet pa hapësira publike

Gjatë një vizite në Tiranë, Arkitektët Patrick Meijers dhe Serban Tiganas konstatuan se kryeqyteti nuk ka hapësira publike. Ata theksuan se urbanistika është më...

EMRI/U arratis nga burgu i Drenovës, ekstradohet shqiptari nga Greqia

Policia e Shtetit njofton se Interpol Tirana ka ekstraduar nga Greqia, një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Gëzim Toma, i dënuar me 20 vite...

Derbi Tirana-Partizan ‘lë për të dëshiruar’, e gjithë vëmendja tek tifozët

Është mbyllur në barazim pa gola derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit.  Në një ndeshje ku ishin marrë masa të rrepta nga ana e...

Merren masa për derbin Tirana-Partizani, policia blindon stadiumin

Ditën e sotme do të zhvillohet derbi mes Partizanit dhe Tiranës dhe për këtë arsye policia e Tiranës ka nxjerrë  planin e masave për...

VIDEO/ Tirana “leksion” Skënderbeut dhe i dërgon mesazh Partizanit!

Tirana ka udhëtuar drejt Korçës këtë të premte për të luajtur ndeshjen e radhës të kampionatit kundër Skënderbeut. Takim plot emocione, duke pasur parasysh...

VIDEO/ Aviatorët e NATO-s filmojnë Tiranën nga avionët ushtarakë

Aviatorët e NATO-s nuk kanë humbur rastin që të mos merrnin edhe pamje nga Tirana ndërsa kanë flutuaruar mbi kryeqytetin shqiptar ditën kur nisën...

I pastër dhe pa probleme, kalon Vetingun kreu i Gjykatës Administrative...

Eriol Roshi, kryetar i Gjykatës Administrative Tiranë ka kaluar Vetingun dhe është konfirmuar në detyrë. Vendimi u dha nga trupi gjykues i përbërë nga:...

Shiu i rrëmbyeshëm, shtyhet ndeshja e Kupës së Shqipërisë

Reshjet e shumta të shiut shtyjnë ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Flamurtarit. Terreni i pushtuar nga ujë, detyroi arbitrin kryesor...