Tag: takime

VIDEO/Lezhianët mbështesin Bashën: Rama, hajduti i votave

Lulzim Basha vijon të takojë qytetarë nga vende të ndryshme të Shqipërisë për tu bërë thirrje të marrin pjesë në protestën e madhe të...

VIDEO/Takim me durrsakët, Basha: Armiku i vetëm këtu, fytyra e Vangjush...

Dy ditë pas publikimit të përgjimeve të reja të dosjes 339 ku faktohej shitblerja e votave nga kryebashkiaku Vangush Dako, Lulzim Basha ka vizituar...

FOTO GALERI/ Lulzim Basha, takime të rëndësishme në Bruksel

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve me drejtuesit më të lartë të Partisë Popullore Europiane, vuri në dukje jehonën në Bruksel të...

VIDEO/ Protesta e opozitës, LSI nis takimet me bazën nga Skrapari

Ashtu si PD edhe LSI nisi takimet me bazën në rrethe për tu organizuar për protestat e Janarit. Sot Kryetarja e LSI, Kryemadhi ndodhet...

‘Mbaron punë’ me Bashën, ambasadori Lu shkon te Monika Kryemadhi

Fill pas përfundimit të takimit me kreun e PD-së, Lulzim Basha, ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu i është drejtuar selisë së LSI ku po...

Brukseli bën bashkë Ramën dhe Bashën, dy liderët kanë takime të...

Brukseli duket se ka bërë edhe njëherë bashkë kryeopozitarin Lulzim Basha dhe kryeministrin Edi Rama. Teksa vendi është goditur nga përmbytjet dhe situata mbetet...

FOTO GALERI/ Presidenti Meta takon Gruevskin dhe krerët e partive shqiptare...

Gjatë ditës së parë të vizitës zyrtare Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive politike shqiptare në Maqedoni....

Komisioneri Johanes Hahn vjen në Shqipëri për Ditën e Medias, takime...

Komisioni Europian do organizojë për herë të parë në Shqipëri konferencën “Speak up”,e cila këtë vit nuk do quhet më e tillë, pasi është...

Bixnesi i vogël përfshihet në TVSH, Basha nis takimet me përfaqësuesit:...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka filluar takimet me përfaqësuesit e biznesit të vogël lidhur me projektin e qeverisë Rama për përfshirjen e...

Behgjet Pacolli vjen në Tiranë, priten takime me Metën dhe Ramën

Behgjet Pacolli, zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, ditën e sotme do të vizitojë Shqipërinë në kuadër të një...