Tag: takime

Takimi me dyer të mbyllur, Liga e Futbollit jep kushtet e...

Nuk ka paqe mes presidentëve të klubit të futbollit dhe qeverisë. Pas disa orë takimi me dyer të mbyllur, mes presidentëve të klubit, presidentit...

Balla i bindur: Rama do jetë Kryeministër edhe për katër vitet...

Kreu i grupit parlamentar te PS-se, Taulant Balla eshte i bindur se Rama do te jete Kryeministër edhe për katër vitet e mandatit te...

Yuri Kim vijon takimet, pas Ramës bisedime me presidentin Meta

Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim, është duke zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës Ilir Meta, në zyrën e tij. Ku takim vjen...

“Mbështetje për ata që sakrifikuan”, Basha me Thaçin, zbardhen detajet nga...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është pritur sot në një takim nga presidenti Hashim Thaçi, ku treguan për mediat temat e diskutimit mes tyre. Thaçi...

Basha jep detajet pas takimeve në Velipojë: Do heqim taksën e...

Kryedemokrati Lulzim Basha eshte takuar sot në Velipojë me sipërmarrës të sektorit të turizmit të zonës. Basha thote se me nisjen e sezonit turistik, në...

Rama nis turin e takimeve në Kosovë: Në Prishtinë për të...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme Prishtinën. Në fokus të kësaj vizite zyrtare pritej që të ishte situata në vend pas aktakuzave...

FOTO/Basha zbulon detajet e takimeve në Shëngjin: Kriza ekonomike, as 10%...

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka qenë sot në Shëngjin ku ka zhvilluar takime me biznesin. Gjatë takimit është theksuar se as 10 përqind e...

Ndalesa e Bashës në Shëngjin: Gjysmë-paketat s’dhanë efekt gjatë pandemisë, thirrja...

Ndalesa e radhës per Lulzim Bashën ishte ne Shengjin, ne bizneset prane bregdetit. Basha konstaton se turizmi në Shëngjin më gjendje shumë të vështirë. Operatorët...

Basha me kreun e Konfindustrisë: Ja shqetësimet kryesore të industrialistëve, ne...

Gjatë bisedës me Administratorin e Përgjithshëm të Konfindustrisë (Konfederata e Industrive të Shqipërisë), z. Gjergj Buxhuku dhe bashkëpunëtorët e tij, kreu i opozites, Lulzim...

Fermerët në periferi të Tiranës ngrenë zërin, propozimet konkrete të Bashës:...

Fermerët ne periferi të Tiranës ngrenë zërin për braktisjen 7 vjeçare të qeverisë. Ne nje takim me kryetarin e opozites, Lulzim Basha, ata treguan...