Tag: Roskovec

Roskovec/ Shpërthen bombola e gazit , shkatërrohet banesa

Ngjarja ka ndodhur në fshatit Kuman të Roskovecit, ku për arsye ende të paqarta ka plasur një bombol gazi duke shkaktuar djegien e një...

VIDEO/Qytetarët i bllokojnë rrugën në Roskovec, Rama ndryshon axhendë

Kryeministri Edi Rama do të zhvillonte një takim në Roskovec, por qytetarët i kanë bllokuar rrugën. Mësohet se qytetaret i bllokuan hyrjen ne qytet. Burimet...

VIDEO/LSI denoncon: IKMT dërgon fadromat për të prishur shkollën në Roskovec

Në ditën e 7 Marsit, festës së mësuesit, opozita ka zgjedhur të bëjë publike denoncime të situatës reale të arsimit. Përveç ish-deputetëve demokratë, dhe...

Renta minerare, qeveria duhet të përmirësojë procedurat e përfitimit të rentës...

Bashkitë që përfshijnë pjesë të rëndësishme të industrisë nxjerrëse në Shqipëri përballen më një kalvar procedurash të gjata e burokratike për vjeljen e rentës...

Aksident në Roskovec, ndërron jetë 58-vjeçari

Një aksident është shënuar në ditën e ndërrimit të viteve.  Fatkeqësisht, një person ka humbur jetën si pasojë e tij. Nga informacionet paraprake, ngjarja e rëndë...

Zjarri në Fier, rrezikohet nënstacioni elektrik, disa fshatra mbeten pa drita

Shpërthimi i një përcjellësi elektrik të tensionit të lartë në Fier ka shkaktuar një zjarr. Mësohet se zjarri rrezikoi dhe nënstacionin elektrik. Zjarri i rënë...

VIDEO/Kokëulur para gjykatës, jepet vendimi për të riun që përplasi për...

Gjykata e Fierit ka vendosur ta lejë në burg Amarildo Calamanin, i riu i cili aksidentoi për vdekje dy kushërinjtë e tij Festim dhe Amarildo...

VIDEO/Humbi dy kushërinjtë e tij, i riu me plagë të rënda...

Martin Dogani, është njëri nga kushërinjë e mbijetuar nga aksidenti i rëndë i ndodhur dje në fshatin  Arapaj,  ku ndërruan jetë dy prej kushërinjve...

LAJMI I FUNDIT/Aksident i rëndë në Rroskovec, makina përplas për vdekje...

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident rrugor në fshatin Arapaj të Roskovecit. Viktimat janë kushërinjtë Amarildo Fogani dhe Festim Fogani. Mësohet se ata...

Ka një letër nga fierakja që mbyti veten në Vlorë

Një 29 vjecare nga Roskoveci i Fierit dha shpirt sot në Lungomare në Vlorë pasi kishte konsumuar një sasi ilacesh. Marsela Pirjani, nënë e dy...