VIDEO/Kokëulur para gjykatës, jepet vendimi për të riun që përplasi për vdekje dy kushërinjtë në Fier

0Shares
0

Gjykata e Fierit ka vendosur ta lejë në burg Amarildo Calamanin, i riu i cili aksidentoi për vdekje dy kushërinjtë e tij Festim dhe Amarildo Dogani dhe la të plagosur Martin Doganin.

Në gjykatë, 24 vjeçari qëndronte kokëulur dhe i heshtur dhe nuk iu përgjigjej pyetjeve.

Kujtojmë se Amarildo i përplasi viktimat dhe plagosi Martinin teksa ata po ecnin në trotuar.

Makina e drejtuar nga Calamani humbi kontrollin nga shpejtësia e madhe dhe ka dalë nga rruga duke i përplasur në anë të saj dhe më pas ka përfunduar në kanal.

Makina tip “Volkswagen”, drejtohej nga Amarildo Çalamani, i cili është larguar nga vendngjarja menjëherë, por u kap nga policia disa orë më vonë.

Mberrin ne gjykaten Fier 24 vjecari Amarildo Calamani . Te dielen e 26 Gushtit ne fshatin Arapaj Roskovec , ai ka aksidentuar per vdekje dy kusherinjte Festim dhe Amarildo Dogani dhe palgosi Martin Doganin.

Publiée par Portali i Lajmeve Neoalb sur Mercredi 29 août 2018

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje