VIDEO/Qytetarët i bllokojnë rrugën në Roskovec, Rama ndryshon axhendë

Ndaje

Kryeministri Edi Rama do të zhvillonte një takim në Roskovec, por qytetarët i kanë bllokuar rrugën.

Mësohet se qytetaret i bllokuan hyrjen ne qytet. Burimet bëjnë me dije se protesta po vazhdon në rrugen qe lidh Fierin me Roskovecin me thirrjet “Rama Ik” dhe “E duam Shqiperine si gjithe Europa”.

Për shkak të bllokimit të rrugës, Rama ka ndryshuar oraret ne axhenden dhe levizjet ne qarkun e Fierit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje