Tag: proteste

FOTO/ Banorët të mashtruar për rindërtimin e urës së Drojes paralajmërojnë:...

Pasi kanë pritur 3 javë, banoret e fshatrave të Kurbinit dhe Krujës kanë protestuar pranë urës së shembur të Drojes, duke kërkuar rindërtimin e...

“Mos ma prek Valbonën”, marshimi protestuesve ndal para kryeministrisë me kërkesën...

Banorë të Valbonës dhe Shoqëria Civile marshuan në një protestës që nisi dje pasdite dhe që ka vijuar përgjatë gjithë natës para parlamentit e...

Banorët e Valbonës qëndresë 20-orëshe përpara Parlamentit

Banorët e Valbonës në Tropojë kanë shpallur atë që ata e quajnë qëndresë 20 orëshe përballë Parlamentit të Shqipërisë si shprehje të revoltës së...

Një vit paga dhe sigurime të prapambetura, nafëtarët e Ballshit dalin...

Situata në qytetin e Ballshit nuk është aspak e qetë në këtë prag festash, pasi naftëtarët, që përbëjnë edhe pjesën më të madhe të...

LSI bashkë me PD në protestën për kapjen e kryeprokurorit, Kryemadhi:...

LSI konfirmon pjesëmarrjen në protestën e opozitës ditën e hënë, kundër kapjes së kryeprokurorit nga kryeministri Edi Rama. Ndërsa LSI ka lajmëruar, mbledhjen nesër...

VIDEO & PROTESTE/ Habilajt, Tahiri dhe Balili “presin” Edi Ramën në...

Mbledhja e dy qeverive të Shqipërisë dhe të Maqedonisë në Pogradec pritet me protesta nga qytetarët. Dhjetëra qytetarë me pankarta në duar dhe me...

Ndërtimi i Bypass-eve, punëtorët e firmave protestojnë për rrogat, bllokohet rruga...

Punëtoret e 55 kompanive nënkontraktore të punimeve të Bypass-it të Vlorës dhe Fierit kanë dalë sot në protestë, pasi kërkojnë shlyerjen e detyrimeve që...

VIDEO/ Të rinjtë protestë në Shkodër kundër Edi Ramës, policët civilë...

Vizita 2-ditore e Edi Ramës në Shkodër, është përcjellë sot me protesta nga të rinjtë e këtij qyteti. Me parullat në duar, “Qeveri e krimit”,...

Policia dhunë ndaj protestuesve në Shkodër, Berisha paralajmëron Ramën…

Protesta e sotme në Shkodër, është pasuar me dhunë policore. Denoncimin e bën publik ish-kryeministri Sali Berisha, i cili paralajmëron kryeministrin Edi Rama. Postimi i plotë...

FOTO/ Punonjësit e 55 kompanive të By Passit në Mbrostar protestojnë...

Detyrimet e papaguara nga firma “Serenisima” kanë detyruar punonjësit e By Pass-it në Mbrostar që të dalin sërish në protestë. Janë 55 kompani nënkontraktore...