Tag: proteste

SKANDAL/ Policia ndalon në kufi, mbështetësit e opozitës

Policia e Shtetit po ndjek një strategji antiligjore duke ndaluar persona të ndryshëm shqiptarë në pikat kufitare me pretekstin se janë persona të shpallur...

FOTO & VIDEO GALERI/ Mirditë, banorët protestojnë dhe heqin flamurin turk...

Dhjetëra qytetarë kanë dalë të protestojnë në ditën e fundit të 2017-ës pranë HEC-it në Qafë Mollë në Mirditë. Kjo revoltë e qytetarëve ka...

Çadër apo do të rrethohet Kryeministria, ja si do të jetë...

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, thotë se protestat masive që PD-ja nisa nga janari kundër qeverisë Rama do të jenë...

FOTO/ Basha: Viti 2018, viti i çlirimit të Shqipërisë nga krimi,...

Nga Kavaja Lulzim Basha dha mesazhin se viti 2018 për opozitën do të jetë viti i bashkimit me shumicën e shqiptarëve për ta çliruar...

VIDEO/ Protesta e opozitës, LSI nis takimet me bazën nga Skrapari

Ashtu si PD edhe LSI nisi takimet me bazën në rrethe për tu organizuar për protestat e Janarit. Sot Kryetarja e LSI, Kryemadhi ndodhet...

FOTO GALERI/ Tensionohet protesta e naftëtarëve, policia tenton ti largojë, shoqërohet...

Tensionohet protesta e naftëtarëve para Ministrisë së Energjetikës, pas takimeve që ata kishin policia ka tentuar ti largojë por palët janë shtyrë me njëra-tjetrën. Deri...

FOTO GALERI/ Qeveria premton pagën e nëntorit nesër, por naftëtarët nuk...

Naftëtarët e Fierit dhe Ballshit refuzojnë zgjidhjen e arritur mes përfaqësueve të sindikatës dhe ministrit të Energjisë dhe Energjisë. Garantohet vetëm paga e nëntorit...

VIDEO/ Naftëtarët, akuza për Ramën e Gjiknurin: Maskarenj dhe gënjeshtarë

Naftëtarët të cilët mbërritën në Tiranë pas marshimit protestë të tyre të nisur dje nga Fieri, janë mbledhur sot te ministria e Energjitikës. Mes...

FOTO/ Presioni i Policisë dhe prefektit nuk mundi ti ndalojë, naftëtarët...

Rreth 200 naftëtarët e Ballshit dhe të Fierit, të nisur dje nga Fieri në këmbë drejt Tiranës kanë mbërritur në kryeqytet mbrëmë ku edhe...

VIDEO/ Shkodër, qytetarët në protestë për vrasjen e Florencit, kërkojnë dorëheqjen...

Të rinj e banorë në Shkodër ka dalë sot në një protestë për vrasjen në Francë të Florenc Beqirit. Shokët e tij dhe qytetare...