Tag: PORTI

VIDEO/Mjegulla e dendur “pushton” Portin e Durrësit, kroçera kërkon ndihmë për...

Mjegulla ka mbuluar portin e Durrësit duke bërë që mjetet lundruese të hasin vështirësi në ankorim. Një kroçere kërkoi ndihmën e rimorkiatorëve pasi e...

E ankoruar në portin e Sarandës, kontrolli në anije zbulon kapitenin...

Një anije e ankoruar në portin e Sarandës i është ushtruar kontrollit të policisë, nga ku janë arrestuar dhe dy shtetas turq. Uniformat blu njoftojnë...

FOTO/”Drejtori i Portit të Shëngjinit i dënuar nga Gjykata”, çështja publikohet...

Në një denoncim të fundit nga një qytetar, thuhet se drejtori i Portit të Shëngjinit, Agustin Gjini, ka qenë i dënuar nga Gjykata e...

DENONCIMI: “Në Sarandë po bëhet kërdia, turistët priten me hashash e...

Ish-kreministri Berisha ka publikuar një mesazh të një qytetari dixhital ditën e sotme,në të cilën zbulohen detaje për kalimin e drogerave në portet shqiptare. Sipas...

Nisen me vonesë dy tragetet nga Durrësi, dallgët e detit deri...

Moti i paqëndrueshëm ka sjellë problemet e para. Si pasojë e erërave të forta, dallgët në det kanë sjellë vonesa në tragete.  Kjo pasi...

Furtunë shkarkimesh, ministrja e re largon drejtorin e Portit të Durrësit

Ministrja e re e Infrastrukturës ka sjellë një valë ndryshimesh duke njoftuar shkarkimin nga detyra të disa zyrtarëve të lartë në institucionet që varen...

DENONCIMI/Drejtori i Portit në Durrës trafik droge me targa false

Ish-kryeministri Berisha ka bërë publike mesazhin e një qytetari dixhital i cili shkruan se drejtori i portit Durrës së bashku me vëllain e tij...

Sarandë, qeveria jep me qira portin për 20 vjet…, vetëm për...

Qeveria ka vendosur të japë me qira një pjesë të Portit të Sarandës. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të Ministrave, në mungesë...

SKANDAL & FOTO GALERI/ “Gëzuar kullën Pjerin Ndreu!”

Një tjetër skandal me pronat, implikon një tjetër deputet të PS-së. Këtë herë, skandali shtihet mbi zhvatjen e pronave publike. Denoncimin e “qytetarit dixhital” e...

FOTO LAJM/ Një nëndetëse turke “pushton” Portin e Durrësit

Një nëndetëse ka mbërritur në Portin e Durrësit. Ora News ka mësuar nëndetësja i përket ushtrisë turke dhe mban emrin PREVEZE. Burime thanë se stafi...