Tag: PORTI

Denoncimi i PD: Aferë e re korruptive e qeverisë në ikje,...

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të shtunë një aferë të re korruptive, që sipas kësaj force politike, arrin në 30 milionë euro. Ish-deputetja Jorida Tabaku...

Zbulohet 108 mijë euro të fshehura mes rrobave e celularëve, detaje...

Një shumë prej 108 mijë euro është gjetur sot nga Policia Kufitare në Portin e Durrësit, gjatë kontrolleve në një autobus me drejtues shtetasin...

FOTO/”Shqiptarët po bashkohen”/Takimi Rama-Hoti ‘zgjon’ Rusinë, reagimi për Portin e Durrësit

Media më e rëndësishme e Rusisë, që mbështet influencën e saj në Ballkan, i ka kushtuar një shkrim të posaçëm takimit te djeshem Rama-Hoti...

38 kg heroinë në kamionin që shkonte drejtë Italisë, detajet e...

Një 55-vjecar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit ditën e sotme, i akuzuar për tentativë për trafikim të drogërave të forta. Sipas policisë,...

Gjendet një minë pranë Portit të Durrësit, rrethohet zona

Pranë portit të Durrësit në shëtitoren “Taulantia” gjatë hapjes së një kanali është gjetur një minë. Ndërkohë, është rrethuar menjëherë zona dhe pritet të mbërrijnë...

Vijon lirshëm trafiku i drogës, sekuestrohen 38 kg heroinë në portin...

Lehtësimi i masave të lëvizjes ka rikthyer në punë edhe trafikun e drogës.Policia kufitare ka sekuestruar në portin e Durrësit 68 pako me lëndë...

“E bën për para”, Shehaj akuza Ramës: Dha tokën publike duke...

Agron Shehaj, ish-deputeti i PD, ka reaguar ashper diten e sotme me nje reagim ne rrjetet sociale, ku shenjester te akuzave ka kryeministrin Edi...

Mot i keq me erë të fortë, Autoriteti Portual sqaron vonesat...

Erërat e forta kane sjellë dallgë të forta ne detin Adriatik, çka ka bere qe te anulohet nisja e disa linjave te trageteve. Autoriteti Portual...

FOTO/Shiu dhe era sjellin probleme në port, vonohet nisja e trageteve...

Autoriteti Portual i Durrësit njofton se dy tragetet e linjës Durrës-Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak...

Pranga kosovarit në Portin e Durrësit, policia i zbulon disa dokumenta...

Një 25-vjeçar nga Kosova është arrestuar në Portin e Durrësit pas tentativave per te kaluar kufirin me dokumente bullgare, të dyshuara si të falsifikuara....