Zbulohet 108 mijë euro të fshehura mes rrobave e celularëve, detaje nga aksioni në Portin e Durrësit

Një shumë prej 108 mijë euro është gjetur sot nga Policia Kufitare në Portin e Durrësit, gjatë kontrolleve në një autobus me drejtues shtetasin I. F.

Gjatë kontrollit, Policia Kufitare ka gjetur disa pako me euro të fshehura në kutitë e mbushura me rroba dhe tek kutitë e celularëve, në shumën rreth 58 mije euro.

Ndërsa nga kontrolli në tavanin e autobuzit janë gjetur rreth 50 mije euro të tjera të fshehura.

Gjithashtu janë konstatuar mbi 25 pako brenda të cilave ndodheshin rreth 500 telefona celularë pa faturë shoqëruese, e një sasi rrobash .

Vijon kontrolli i imtësishëm për gjetjen e sendeve të tjera të kundërligjshme.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje