Tag: PORTI

VIDEO/ Deti “merr” 3 milionë eurot e Edi Ramës për Portin...

“Ja 3 milionë eurot e Ramës për Kavajën. Shihni ku është katandisur projekti elektoral sot!”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në “Facebook”. Në videon e publikuar...

VIDEO & DETAJE/ Tenderi 10 milionë euro “i hëngri kokën” Drejtorit...

Autoriteti Portual i Durrësit është gati të hapë garën tenderuese për projektin e thellimit të kanalit hyrës në port. "Në fillim të muajit mars pritet...

VIDEO/ “Plazhi i vjetër” sekuestron 1 ton drogë, armë dhe municione,...

Vetëm 30 m larg Portit të Vlorës janë sekuestruar plot 1 ton drogë dhe armë e municione. Në kuadër të operacionit “Plazhi i vjetër”,...