Tag: policie

Ngjarjet kriminale në Lushnjë, ndryshime të mëdha në strukturat e policisë

Pas disa vrasjeve në zonë dhe ngjarjes ku u hodh granatë në zyrën e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushë, vijnë edhe shkarkimet në radhët...

DENONCIM/Drejtori i Policisë i nxjerr pistoletën në zyrë vartësit, pasi nuk...

Një punonjës policie ka denoncuar sherrin me armë që ka ndodhur në Drejtorinë e Policisë Shkodër, ku drejtori Niko Brahimaj i ka nxjerrë armën...

Tiranë/ Makina e policisë në flakë

Një makinë e një policie private është përfshirë nga flakët  pak minuta më parë në rrugën Fortuzi në kryeqytetet. Nderhyrja  e shpejtë e zjarrëfikësve ka...

Protesta e madhe e opozitës, do të ketë dhe policë civilë...

Në protestën e sotme të opozitës policia do të jetë të gatishmëri maksimale. Mësohet se në terren do të jenë 1500 efektivë policie. Veç...

VIDEO/Policia hyn tek Filologjiku, studentët kërkojnë garanci

Ditën e sotme kanë hyrë forca policore në fakultetin e Historisë dhe Filologjisë. Studentët shprehen se u kanë kërkuar policëve llogari se pse janë...