Tag: permbytjet

Vërshim dherash dhe ujërash, ARRSH sqaron situatën: Ku duhet bërë kujdes

Autoritetit Rrugor Shqiptar ka nxjerrë informacionet e fundit  për gjendjen e rrugëve pas reshjeve të shiut. Sipas ARRSH, në disa akse rrugore janë shënuar probleme...

Përmbyten 3 shkolla në Tiranë, ministrja njofton anullimin e mësimit

Situatës me reshjet e shiut nuk i ka shpëtuar as kryeqyteti, ku të gjithë e kujtojmë sesi shndërrohet vendi ku ka reshje të dendura. Tre...

Përmbytjet, Ademi: Qeveria po përdor shkodranen të dënojë Shkodrën

Përkundër kërkesës së përsëritur të Bashkisë së Shkodrës, duket se qeveria mbetet e vendosur për të mos shpallur gjendjen e pjesshme të emergjencës në...

VIDEO/ Çudia në Shkodër, njerëzit në ujë, peshqit në rrugë

Sërish në NënShkodër dhe lagjet periferike të qytetit të Shkodrës ka pasur rritje të nivelit të ujit. Mëngjesin e sotëm ka pasur dhe një dalje...

FOTO GALERI/ “Gjendja në Shkodër kriminale, zyrtarët që refuzojnë të marrin...

“Gjendja në Shkodër po përkeqësohet nga ora në orë. Qindra familje janë të izoluara nga uji. Dhjetëra prej tyre janë evakuuar vetëm orët e...

PËRMBYTJET/ Moti i keq, situata në qarqet më problematike

Bazuar në informacionet e mbërritura në Qendrën e Bashkuar Operacionale pranë Shtabit të Përgjithshëm, Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion mbi situatën në vend...

PËRMBYTJET/ Shkodër, bashkia jep alarmin, dëmi 56 milionë lekë

Situata e përmbytjeve në territorin e Bashkisë së Shkodrës deri ne mbrëmjen e 7 marsit rezultonte në përkeqësim. Sipas bashkisë, janë 430 ha tokë e përmbytur në Njësitë...

MOTI/Rruget dhe lumenjte, kujdes me permbytjet, informacioni per cdo zone

Reshjet e diteve te fundit ne vend mund te kthen ne permbytje  ne disa zona. Ministria e Mbrojtjes ka alarmuar sot se disa prej...

MOTI/ Përmbytjet, Instituti i Gjeoshkencave paralajmëron, ja zonat e rrezikuara

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) ka bërë parashikimin për ditët në vijim në lidhje me situatën e motit dhe përmbytjeve. Sipas...

PERMBYTJET/ Policia ne alarm, strukturat e tjera shteterore nuk funksionojne

Policia e Shtetit prej ditës së djeshme ka kaluar në gadishmëri të përforcuar. Në të gjitha qarqet shërbimet e Policisë janë angazhuar në ndihmë të...