Tag: para

Institucionet shqiptare ngrenë alarmin: Ja si mund t’ju vjedhin paratë kur...

Nëse kryeni transferta monetare jashtë shtetit, duhet të tregoni kujdes. Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave ka bërë një njoftim me...

LAJM I FUNDIT/Sekuestrohen 1.5 mln euro llogari bankare në Tiranë

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion për goditjen e krimit ekonomik e financiar, ndersa ka sekuestruar 1,5 milionë euro llogari banke, të dyshuara...

Nisma e qeverisë, ja shteti që ofron 30 mijë € për...

Ashtu si shumë vende të tjera anëtare të BE-së, vendi po vuan nga një mungesë pune, ku punëtorët po largohen nga vendi në kërkim...

EMRAT/Grabitja e parave në Rinas, hetim pasuror për të arrestuarit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetim pasuror për 6 të ndaluarit për grabitjen e Rinasit të ndodhur më 9 prill të këtij...

Sekuestrohen 1 milion euro pasuri të paluajtshme në Durrës, policia jep...

Seksioni Kundër Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, ka vënë në sekuestro një shumë të...

DETAJE/Pranga dy punonjësve në Rinas, ja sasia e parave që vodhën...

Policia Kufitare e Rinasit ka ndaluar dy punonjës të ngarkim-shkarkimit të bagazheve, të dyshuar për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve, si dhe janë...

FOTO/Dollarë, euro dhe pulla vizash të falsifikuara, ndalohet turku në Kapshticë

Një shtetas turk është arrestuar sot nga policia kufitare në Kapshticë, duke sekuestruar edhe 5300 dollarë, 4095 Euro si edhe 350 pulla vizash të...

Sekuestrohet një sasi e madhe droge dhe 20 mijë euro në...

Një sasi prej 44 kg kanabis është sekuestruar në Korçë. Policia ka vënë në pranga poseduesin e lëndës narkotike Th.Dh., 34 vjeç, banues në Korçë,...

Donatore dhe Shqipëria, ja sa para dhuron qeveria shqiptare për rindërtimin...

Së fundmi edhe Shqipëria  bëhet pjesë e donatorëve për rindërtimin e katedrales Notre Dame të Parisit. Burimet bëjnë me dije se qeveria shqiptare ka planifikuar...

Shifra mjerimi! Shqiptarët paguhen 10 herë më pak sesa evropianët

Instituti i Statistikave INSTAT ka dalë në përfundimin që një orë pune në Shqipëri kushton mesatarisht 2,5 euro, ose rreth 3100 lekë të vjetra. Krahasuar...