Tag: online

Basha flet me Mitsotakis, merr një premtim nga kryeministri grek

Në kushtet kur ende takimet fizikisht jane ende te pamundura, teknologjia ka sjelle afer çdo ditë njerezit, per te diskutuar problemet e ndryshme. Sot, Lulzim...

VIDEO/“Mi nxirr pak shalët”, çfarë s’u pa nga bëmat e deputetëve...

Maxhoranca dhe opozita parlamentare në dy muaj të punës së tyre onlinë, për shkak të Pandemisë së Covid-19 miratuan dhjetra projektligje, akte, vendime, marrëveshje...

VENDIMI/Rektori i UT nxjerr urdhërin: Të zhvillohet procesi mësimor në platformat...

Mësimi eshte pezulluar perkohesisht ne te gjithe vendin, dhe sipas informacioneve te fundit nga Besa Shahini, mesimi do te rifilloje ne daten 6 Prill,...

DETAJE/Prova se si manipulohen votat, ministrat e Rilindjes ndërhynë deri tek...

Emisioni “Opinion” mbremjen e djeshme postoi një pyetje në faqen online se cili është ministri më i njohur i qeverisë, por shifrat kanë qenë...

Pas debatit në apartament, studenti vret 20-vjeçaren që njohu online

Një student indian është arrestuar për vrasjen e modeles 20-vjeçare para se ta fusë trupin e saj në valixhe e ta hedhë në rrugë. I...

Mbyllen 56 faqe interneti bastesh dhe lojërash online: Ofronin opsionin e...

Një nga temat më të diskutuara gjithashtu në Kuvend por dhe mes opozitës dhe mazhorancës ka qënë dhe ligji për lojërat e fatit. Me mungesën...

Merrni faturën e ujit online, ja si të regjistroheni

Tashmë çdo abonent i UKT-së, qoftë familjar apo biznes, mund ta kontrollojë vet dhe në kohë reale sasinë e shpenzuar të ujit, por edhe...

Tatimet paralajmërojnë: Kini kujdes kur të bëni deklarimet online

Drejtoria e Përgjithshsme e Tatimeve ka publikuar manualin për individët dhe bizneset se si të deklarojnë elektronikisht detyrimet. Deklarimi elektronik, për të gjithë personat...

Shitblerja e makinave te noteri, së shpejti online

Pritet ndërtimi i një sistemi online i cili do të ndërlidhë noterët në të gjithë Shqipërinë me Drejtorinë e Shërbimit të Transportit Rrugor, nga...

Prostitucioni online rrëfehet njëra nga vajzat: Duhej të flisja me fjalë...

Vajzat e arrestuara katër ditë më parë si pjesë e rrjetit të prostitucionit virtual në Tiranë, ka treguar para grupit hetimor sesi funksiononte puna...