VENDIMI/Rektori i UT nxjerr urdhërin: Të zhvillohet procesi mësimor në platformat online me studentët

Ndaje

Mësimi eshte pezulluar perkohesisht ne te gjithe vendin, dhe sipas informacioneve te fundit nga Besa Shahini, mesimi do te rifilloje ne daten 6 Prill, dhe deri atehere do te punohet me programin ne sistemin online.

Kjo gje nuk ishte aplikuar ende per arsimin universitar, dhe pse per ate parauniversitar, mesimi jepej permes RTSH-se dhe videove ne rrjetet sociale.

Sot, rektori i UT, Mynyr Koni ka nxjerre urdherin e firmosur nga ai, ku u kerkon instancave ne universitet te fillojne pergatitjet per mesimin online brenda dates 27 Mars.

Urdhëri i Rektorit të Universitetit të Tiranës Nr. 5, datë 20.03.2020 “Për zhvillimin e procesit mësimor në platformat online me studentët e Universitetit të Tiranës”

Urdhëri i Rektorit të Universitetit të Tiranës Nr. 5, datë 20.03.2020 “Për zhvillimin e procesit mësimor në platformat online me studentët e Universitetit të Tiranës”

Publiée par Mynyr Koni sur Vendredi 20 mars 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje