VIDEO/“Mi nxirr pak shalët”, çfarë s’u pa nga bëmat e deputetëve gjatë mbledhjeve online

Ndaje

Maxhoranca dhe opozita parlamentare në dy muaj të punës së tyre onlinë, për shkak të Pandemisë së Covid-19 miratuan dhjetra projektligje, akte, vendime, marrëveshje madje dhe ndryshime të rëndësishme siç ishin ato në Kodin Penal.

Abc News vëzhgoi atë që ka ndodhur në këto mbledhje dhe seriozitetin me të cilin ligjvënësit e kanë trajtuar pozicionin e tyre në raport me përgjegjësinë që kishin në kohën kur e gjithë vëmendja ishte tek Covid-19.

Por mbledhjet e komisioneve krahas tensionit kanë pasur edhe shfaqje të forta dashamirësie dhe komplimentash mes kolegëve.

Deputeti i opozitës së re, Arlind Çaçani, pavarësisht relaksimit dhe qëndrimit të tij në timon, merr pjesë në një mbledhje komisioni në Kuvendin e Shqipërisë dhe ka të drejtë vote. “Disa kolegë të tjerë dhe shqiptarë më akuzuan se votoj të gjitha ligjet e Ramës”, ankohet Gjuzi. “Lona na e nxirr cik shalën”, dëgjohet të thotë Ermonela Felaj, Kryetare e Komisionit të Sigurisë.

Ndiqeni ne videon e meposhtme:

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje