Tag: ministrja

VIDEO/Lindita Nikolla shkon në Kryeministri. A do të japë dorëheqjen ministrja?

Ministrja Lindita Nikolla është parë në ambjentet e kryeministrisë mëngjesin e sotëm. Nuk dihet ende nëse ministrja do të kërkojë dorëheqjen apo është paraqitur...

Çfarë kërkojnë studentët, zbulohen 8 kërkesat e tyre për ministren

Studentët janë duke protestuar dhe ditën e sotme para godinës së Ministrisë së Arsimit. Në ditën e tretë të bojkotit, studentët kërkojnë plotësimin e kërkesave...

LAJM I FUNDIT/Tërhiqet Nikolla, dakord me studentët

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, në një takim me dekanët dhe rektorët e universiteve, ka njoftuar se do të shfuqizojë VKM për tarifën e...

Studentët në protestë, flet Ministrja: E gatshme të bisedoj, por jo...

Ministrja Lindita Nikolla shprehet se është e gatshme të bisedojë me studentët, por këtë gjë nuk mund ta bëjë në rrugë. Ministrja thotë se studentët...

‘Mos më bini kot mbi kurriz’, reagon ministrja pas shprehjes së...

Ka disa orë që shprehja e saj është bërë virale në rrjetet sociale, ku qindra përdorues po e përdorin shprehjen e saj duke u...

Leja prindërore për Gjin Gjonin, KLD i përgjigjet Ministres: Si fillim,...

Zëdhënësi i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, i është përgjigjur interesit të medias dhe pyetjes së Ora News në lidhje me deklaratën publike të...

Ministrja denoncon skandalin e KLD-së me lejën prindërore, reagon gjyqtari Gjin...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj doli në një deklaratë për mediat nga ku denoncoi sipas saj skandalin lidhur me vendimin e paligjshëm për t'i dhënë...

FOTO/’Katandisja e universitetit publik’, deputeti flet me shifra

Zyrtarisht, universitetet pritën ditën e sotme, studentët për të filluar kështu vitin e ri akademik. Përpos asaj që duket normalisht, paraqitjes së studentëve në...

Aktori i revoltuar me ministren: Hajde në Beograd trego si mbrohen...

Aktori Neritan Liçaj gjithmonë ka qënë aktiv përsa i përket çështjes së Teatrit Kombëtar duke akuzuar dhe reaguar gjithnjë ashpër ndaj atyre që kërkojnë...

DENONCIM/Ish-ministrja e Ramës nje pasuri hotelesh në ishullin grek

Politikanët tanë po i pastrojnë paratë e tyre duke investuar në pasuri të patundshme jashtë vendit. Emigrantët shqiptarë që jetojnë në Greqi, denoncojnë se ish-Ministra...