Tag: ministrja

FOTO/Dështojnë takimet e ministres, Shahini ‘stacionohet’ në rrjetet sociale

Ministrja e Arsimit Besa Shahini dështoi në dy takimet e zhvilluara lidhur me protestën e studentëve. Fillimisht,takimi me pedagogët e UT rezultoi jo produktiv, pasi...

Ministrja e Arsimit braktis takimin me studentët në Shkodër

Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini ka braktisur takimin me Senatin e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, pasi këtë të fundit kërkuan...

VIDEO/“Ministrja braktisi komisionin”, deputetja thirrje: Prindër reagoni

Kryetarja e komisionit për media dhe edukimin, Albana Vokshi iu ka kërkuar prindërve të reagojnë pas vendimit të fundit ku studentët e Fakultetit Juridik...

Deputeti nuk i ndahet ministres: Kur Ogerta gënjen prapë…

Deputeti i PD, Bardh Spahia, sërish ka zbuluar sipas tij, gënjeshtrën e radhës të ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Deputeti shkruan në Facebook se ministrja...

Pedagogët kërkojnë rrëzimin e ligjit për arsimin e lartë, ministrja kthen...

Asambleja e djeshme e Fakulteteve të UT hartoi 6 kërkesa për ministrinë e Arsimit dhe Kryeministrin. Pedagogët i vendosën qeverisë 1 javë kohë afat...

Ministrja me një tjetër vendim të ri: Në skaner të gjitha...

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka dalë sërish në një deklaratë për mediat, duke dhënë kështu një tjetër njoftim të rëndësishëm, përsa...

Ministrja e re ‘i del për zot’ qeverisë: Vendosa të anuloj...

Ministrja e re e  Infrastrukturës, Belinda Balluku ka bërë publike dhe vendimin e saj të parë në krye të postit qeveritar. Ajo ka anuluar koncensionin...

Ministrja e re e Transporteve shfaqet në Parlament me veshje superluksoze

Belinda Balluku u fut në godinën e Parlamentit shqiptar pak ditë më parë, ku dhe mori zyrtarisht emërimin si ministre e Transporteve, një nga...

Njihuni me pasurinë marramëndëse të ministres së re të Financave

Kjo është pasuria e ministres së re të Financave.  Kryeministri Edi Rama emëroi në vend të Arben Ahmetaj, Anila Dedaj, e cila ishte një...

Fuga letër publike Nikollës pas largimit: Pushteti i gjatë budallalleps të...

Nga Artan Fuga Letër publike zonjës Lindita Nikolla me rastin e largimit të saj nga posti i ministrit të arsimit, rinisë dhe sporteve. E nderuar zonja...