Tag: masat

VIDEO/Pa patentë dhe të dehur në timon, 21 shoferë të arrestuar...

Policia vazhdon ende me "dorë të hekurt" ndaj shoferëve dhe atyre që nuk zbatojnë rregullat e qarkullimit. Të paktën 21 drejtues mjetesh janë arrestuar nga...

Të tjera vepra penale nga grupi i Bajrave, gjykata u jep...

Dokumentohen vepra të tjera penale në ngarkim të grupit të strukturuar kriminal “Bajri”. Mësohet gjykata ka dhene dhe 10 masa të reja sigurie në...

Ndeshja Shqipëri-Francë/ Policia publikon masat, nuk lejohen as farat

Policia e Shtetit ka bërë të ditur se ka marrë masat për të siguruar zhvillimin normal të ndeshjes me Francën, që do të zhvillohet...

DETAJE/Sherri me studentët e Ekonomikut, Kule merr vendimin e rreptë

Dy ditë më parë ndodhi një sherr masiv në ambientet e godinës Iliria në Qytet Studenti, i cili terhoqi vemendjen e mediave dhe pati...

Ndeshja “Shqipëri – Francë” në stadiumin e ri, mbi 1600 mijë...

Ndeshja Shqipëri-Francë pritet të sjellë në Shqipëri qindra personalitete nga bota e sportit dhe jo vetem, pasi do të inagurohet dhe Arena Kombëtare, stadiumi...

VIDEO/Rama mbledh gazetarët, komunikon vendimin e qeverisë: Lehtësimi për familjet e...

Kryeministri Edi Rama ka dale nje nje deklarate per mediat, ku para gazetareve ka komunikuar vendimet e fundit te qeverise per te menaxhuar situaten...

Pas studentëve, Rama nxit dhe bizneset: Së shpejti bëjmë publike masat...

Kryeministri Edi Rama nuk ndalet nga nisma e tij për "t'i bërë spiunë" qytetarët, edhe pse pretendon se me ane të këtij bashkëpunimi ai...

PD vjen me plan në shtator, Basha tregon 8 masat kryesore

PD ka njoftusr se ka një plan kombëtar në shtator kundër krimit dhe pastrimit të parave. Lideri demokrat tregoi 8 masat kryesore për gjurmimin...

VIDEO/Apeli për drejtuesit e automjeteve: Akset më problematike, ja cila rrugë...

Drejtuesi i policisë rrugore Mitat Tola ka dhënë një mesazh për mediat, ndërsa ka apeluar për të qenë më të kujdesshëm gjatë lëvizjes në...

Mësohet skenari i protestës së opozitës, policia merr masa

Ditën e sotme do të zhvillohet protesta e tetë kombëtare e opozitës. Si gjithmonë, qëllimi i protestave të opozitës është krijimi i një qeverie...