Tag: masat

DETAJE/Tjetërsim pronash te “Rana e Hedhun”, kërkohen 3 vite burg për...

Prokuroria e Lezhës ka dhëne pretencën për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te “Rana e Hedhun” në Shëngjin. Prokurori Erjon...

Gjykata e Shkodrës liron dy persona, zbulohet vendimi për pjesën tjetër...

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër, pas dërgimit të çështjes së grupit Bajri në këtë qytet pasi SPAK shpalli mos-kompetencë, ka vendosur masën...

Ministrja premton masa ekstreme për provimet, çfarë ndodh me maturantët që...

Kanë mbetur dhe disa muaj nga mbajtja e provimeve te matures shteterore, ku maturantet priten të japin provimet përfundimtare që do ti hapin rrugë...

Ndotje e madhe në vitin 2020, Maqedonia e Veriut fillon të...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut shpalli masa të jashtëzakonshme në Shkup dhe Tetovë, për shkak të ndotjes së lartë të ajrit. Sipas Alsat, Të gjithë...

Sa është rrezikshmëria në vendin tonë, ministrja tregon masat e marra...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka mbledhur sot Task-Forcën e institucioneve të shëndetësisë dhe ekspertëve për të koordinuar masat për koronaviurusin...

Koronavirusi në Kinë, alarm dhe për Shqipërinë? Ministrja e Shëndetësisë tregon...

Ndonëse Kina eshte shume larg prej nesh, OKB pritej te shpallte emergjencen nderkombetare, per shkak se konoravirusi i perhapur ne Kine, mund te perhapej...

Frenoni shpejtësinë! Radari “Trucam” pezullon 75 patenta në 24 orë në...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Tiranë, Durrës, Berat,  Fier, Fushë-Krujë dhe Lezhë janë pezulluar 75 leje drejtimi, për shpejtësi tej normave të lejuara,...

Policia në aksion gjatë ditëve të festave, zbardhet plani i masave:...

Në prag të festave të fundvitit, Policia e Shtetit ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e tyre. Përmes një deklaratë për mediat Drejtori i...

Në prag të festave të fundvitit, policia ndalon shitjen e kapsollave...

Në prag të festave të fundvitit, policia ka shtuar masat për parandalimin e  hedhjes në treg të lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve dhe përdorimin civil,...

Policia blindon kryeqytetin për derbin Partizani-Tirana, rrugët që bllokohen

Policia e shtetit ke bere me dije masat  për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë ndeshjes sportive "Derbi" që do zhvillohet në stadiumin "Air...