Gjykata e Shkodrës liron dy persona, zbulohet vendimi për pjesën tjetër të grupit “Bajri”

Ndaje

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër, pas dërgimit të çështjes së grupit Bajri në këtë qytet pasi SPAK shpalli mos-kompetencë, ka vendosur masën e sigurisë në një seancë për rikonfirmim për të dyshuarit.

Kështu Gjykata vendosi “arrest me burg” për shtetasit Ilir Bajri, Safet Bajri, Behar Bajri, Astmer Bilali, Sirjan Aliaj dhe Emrah Plaku.

Ndërsa masa detyrim paraqitjeje mjekun Senad Hallunaj dhe kryeinfermiere në spitalin e shkodrës Florine Hoxha.

Arrest shtëpie për Jonida Muratin dhe detyrim paraqitjeje për financieren Mira Nikaj. Njëmbëdhjetë personat grupit “Bajri” u arrestuan në kuadër të hetimit 6 mujor në vitin 2018.

Mes të arrestuarve ishte dhe Safet Bajri, pjesëtarë të fisit të tij Bajri, si dhe ish-kampioni i boksit me Vllazninë dhe ish kandidat i PD-së për deputet në Shkodër, Armir Grimaj.

Emrat e te arrestuarve:

1. Behar Brajoviq (Bajri) i arrestuar në Roterdam, Holandë;

2. Samet Halluni, i arrestuar në Roterdam, Holandë;

3. Ilir Rustemi, i arrestuar në ndërhyrjen e datës 6 shtator në Shkodër;

4. Emrah Plaku, i arrestuar në ndërhyrjen e datës 6 shtator në Shkodër;

5. Astmer Bilali, i arrestuar në ndërhyrjen e datës 6 shtator në Shkodër;

6. Armir Grimaj, arrestuar në Shkodër;

7. Safet Rustemi (Bajri), i arrestuar në Tiranë;

8. Fabiol Rexhepi, i arrestuar në Shkodër;

9. Ismet Idrizi, i arrestuar në Shkodër;

10. Denis Brajoviq, i arrestuar në Tiranë;

11. Klaudio Hoxhalliu, i arrestuar në Tiranë.

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje