DETAJE/Sherri me studentët e Ekonomikut, Kule merr vendimin e rreptë

Ndaje

Dy ditë më parë ndodhi një sherr masiv në ambientet e godinës Iliria në Qytet Studenti, i cili terhoqi vemendjen e mediave dhe pati reagime të shumta të cilat dënuan neglizhencën e autoriteve për të siguruar ambjentet e arsimit.

Pas sherrit tre të rinj u dërguan me urgjencë në spitalin e Traumës pas plagëve të marra, në fytyrë, këmbë dhe trup.

Pas kësaj ngjarje të rëndë, Dhori Kule, ka urdhëruar që çdo student që shkon për mësim në tri ambientet ku po zhvillohet mësimi, ndërkohë që godina e Ekonomikut po rikonstruktohet, të paraqitet me kartë studenti.

Në të kundërt, nuk do të lejohet të futet në mësim. Ndërkohë që për çdo emergjencë, një punonjës administrate, nga ora 08:00- 20:00, do të jetë në dispozicion të tyre.

//DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje