Tag: manastirliu

Behet me vendim qeverie: Maskat te detyrueshme ne cdo ambient te...

Qeveria ka marre sot nje nga vendimet me te rrepta. Maskat ose barrierat mbrojtëse prej tekstili bëhen të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur. Përdorimi...

Manastirliu zbulon detajet nga spitali: Ka të rinj me simptoma të...

Me rritjen rekord të shifrave të të infektuarve, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu thotë se “sot në spitalin infektiv mes qytetarëve të shtruar, ka të...

Ministrja Manastirliu: Me e keqja nuk do te vij vetem nese…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu paralajmëron qytetarët per rregullat e koronavirusit duke mos pasur alternative tjeter. Sipas ministres Manastirliu, të gjithë qytetarët duhet të ruajnë...

Manastirliu e shqetësuar nga shifrat, një video-mesazh dhe lutje për qytetarët

Rritja e shifrave të koronavirusit në vend ka rikthyer frikën te qytetarët sikurse dhe pasigurine per me tutje, duke qene se thuhet se vala...

Vijnë në jetë trinjakët në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë

Trinjakë kanë ardhur në jetë në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Ministrja e ka...

Ministrja apelon fort qytetarët: Po rritet numri i të shtruarve tek...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka apeluar ndaj qytetarëve që të mos ulin vigjilencën, pasi rastet e infektimeve në vend vazdhojnë të jenë të...

Manastirliu paralajmëron hapa pas: Do të ngremë frenat e emergjencës

Me shenimin e rasteve ne rritje,  Ogerta Manastirliu ben me dije se mund te kthehemi pas. Duke deklaruar se Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale...

Lehtësimi i masave kufizuese, Manastirliu nxjerr videon për qytetarët se si...

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ministrja Ogerta Manastirliu rikujtoi disa nga rregullat që duhet të respektojnë të gjithë, që nga qëndrimi sa më shumë...

FOTO/Manastirliu publikon disa rregulla të rëndësishme: Tregoni kujdes maksimal

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje për kujdes të shtuar pas lehtësimit të masave që do të nisin nga dita e sotme. Manastirliu...

Manastirliu njofton lehtësirat e reja pas 11 majit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu deklaroi se do të nisë plani i hapjes së vizitave në kujdesin parësor dhe të specializuar,...