Manastirliu e shqetësuar nga shifrat, një video-mesazh dhe lutje për qytetarët

Ndaje

Rritja e shifrave të koronavirusit në vend ka rikthyer frikën te qytetarët sikurse dhe pasigurine per me tutje, duke qene se thuhet se vala e dyte vjen ne shtator.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon një video-mesazh për të gjithë qytetarët, ndërsa iu bën thirrje të respektojnë rregullat.Ndërkohë, përbri videos Manastirliu shkruan se qytetarët duhet të ndihmojnë në kufizimin e përhapjes së virusit, duke respektuar rregullat, mbi të gjitha duke ruajtur distancën.

Çdo qytetar mund të ndihmojë në kufizimin e përhapjes së #COVID19. #RespektoniRregullat ↔️Kur dilni, ruani distancën 1.5 metër 😷Mbani maskë/barriera mbrojtëse kur nuk është e mundur të ruhet distanca fizike 🧼Lani shpesh duart 🧴Dezinfektoni dhe ajrosni ambientet ku qëndroni ‼️#RuaniShëndetin #Mbroni veten dhe të tjerët”, shkruan Manastiruliu.

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/2948835328503605/?t=0

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje